PARTNER PORTALU
  • BGK

Sprzęt dla straży pożarnej

  • GK/kujawsko-pomorskie.pl    15 listopada 2011 - 11:38

Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski co roku pomaga wyposażyć jednostki ochotniczej straży pożarnej z regionu w nowoczesny sprzęt. Tegoroczne wsparcie na zakup ekwipunku to 460 tys. zł.
W Radziejowie uroczyście przekazano go druhom z powiatów włocławskiego, radziejowskiego, lipnowskiego i aleksandrowskiego.

Wspieranie działań straży pożarnej to jedno z zadań marszałkowskiej administracji. W tym roku samorząd województwa przeznaczył dofinansowanie na zakup sprzętu dla 76 jednostek ochotniczej straży pożarnej.

Rozdysponowano go za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej i Zarządu Wojewódzkiego Ochotniczej Straży Pożarnej. Ekwipunek podarowany strażakom ma różną wartość. Są to m.in. agregaty prądotwórcze, pompy, kombinezony, drabiny, piły, hydrauliczne narzędzia ratownicze i radiotelefony.

Kolejne uroczystości zaplanowano: 18 listopada, godzina 10, OSP w Dąbrowie (powiat mogileński), dla powiatów: nakielski, żniński, mogileński, inowrocławski, bydgoski, 22 listopada 2011 r., godzina 13 OSP w Zbicznie (powiat brodnicki), dla powiatów: toruński, wąbrzeski, golubsko-dobrzyński, brodnicki, 24 listopada 2011 r., godzina 11 OSP w Lińsku (powiat tucholski), dla powiatów: tucholski, sępoleński, grudziądzki, świecki i chełmiński.

W tym roku Urząd Marszałkowski wyposażył też druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrownikach (powiat lipnowski) w łódź ratunkową. Kolejne wsparcie na dla strażaków z Kujaw i Pomorza w wysokości 200 tysięcy złotych na zakup ciężkich samochodów ratowniczych trafi jeszcze w tym roku do Państwowej Straży Pożarnej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.