PARTNER PORTALU
  • BGK

Sprzęt za 10 mln dla strażaków w Wielkopolsce

  • PAP    23 listopada 2011 - 15:45
Sprzęt za 10 mln dla strażaków w Wielkopolsce

Samochody, łodzie i sprzęt pożarniczy o wartości ok. 10 mln zł trafiły do Państwowej Straży Pożarnej w Wielkopolsce. Pieniądze pochodziły głównie ze środków unijnych.
- Straż pożarna wzbogaciła się m.in. o autobus, który możemy wykorzystywać jako mobilne centrum dowodzenia, łodzie, które umożliwiają wjazd na pokład wózkiem inwalidzkim, co ma znaczenie w przypadku ewakuacji podczas powodzi; mamy też m.in. dwa nowe ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze - powiedział w środę rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt.

Za ponad 8 mln zł ze środków UE zakupiono pięć łodzi, sześć samochodów i dwa kontenery. Ze środków pozyskanych dzięki umowie podpisanej przez wielkopolską PSP z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (zabierz głos/oceń prezydetnat) oraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska kupiono m.in. 17 pomp do brudnej wody o wydajności 1,6 tys. litrów na minutę i trzy pompy dużej wydajności, mogące przepompować 4,8 tys. litrów na minutę.

Sprzęt trafi do jednostek straży pożarnej m.in. w Poznaniu, Kaliszu i Lesznie.

Zakupy zrealizowano w ramach współfinansowanego przez UE projektu ''Wzmocnienie zintegrowanego chemiczno-ekologicznego systemu bezpieczeństwa woj. wielkopolskiego poprzez zakup specjalistycznego sprzętu - etap II".

Jak powiedział Brandt, celem projektu jest poprawa zabezpieczenia środowiska naturalnego na obszarze województwa poprzez doposażenie sprzętowe jednostek PSP. Ma to poprawić funkcjonowanie systemu reagowania na zagrożenia środowiskowe i ekologiczne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: