PARTNER PORTALU
  • BGK

Stabilizuje się sytuacja na podkarpackich rzekach

  • PAP    1 marca 2010 - 10:05

Z powodu zaniku opadów deszczu w niedzielę na kilku wodowskazach podkarpackich rzek odnotowano obniżenie się poziomu wód.
Mimo obniżenia poziomu wód jednak w dalszym ciągu  wiele z nich przekracza stany ostrzegawcze, a w dolnym biegu Sanu przechodzi fala wezbraniowa.

Jak poinformował dyżurny z Centrum Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie Kazimierz Anton, San w Rzuchowie i Radomyślu przekracza stan ostrzegawczy o 30 cm.

W związku ze wzrostem poziomu wody na rzece Szkło, która jest dopływem Sanu oraz opadami deszczu i szybkim topnieniem śniegu wprowadzono w niedzielę dla gminy Laszki w pow. jarosławskim pogotowie przeciwpowodziowe.

Mimo znacznej stabilizacji poziomu rzek regionu na wielu wodowskazach nadal przekroczone są stany ostrzegawcze, w większości jednak w dolnych biegach rzek. Tak jest na Stobnicy w Godowej - przekroczenie o 30 cm, Mleczce w Gorliczynie - o 56 cm, Wisłoce w Mielcu - o 34 cm oraz Wisłoku w Tryńczy - o 143 cm.

Z tego względu nadal utrzymywane są pogotowia przeciwpowodziowe we wszystkich gminach powiatu strzyżowskiego, w gminie Tryńcza, Przeworsk i w mieście Przeworsk, w gminie Bojanów w pow. stalowowolskim, w mieście Mielcu i w mieście Rzeszów.

Centrum zapewniło, że wszystkie rzeki regionu płyną w korytach i obecnie nie stwarzają zagrożenia powodziowego. Prowadzony jest jednak ich stały monitoring. Na pozostałych rzekach poziom wód znajduje się poniżej stanów ostrzegawczych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.