PARTNER PORTALU
  • BGK

Stabilna sytuacja na rzekach

  • PAP    19 marca 2010 - 13:30

Na większości rzek kraju hydrolodzy nadal obserwują spadki stanu wody. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wzrost temperatury powietrza w najbliższym okresie nie spowoduje znacznego podwyższenia poziomu wody w rzekach.
Na Bugu na większości wodowskazów obserwowane jest obniżanie się poziomu wody. Nawet we Włodawie na granicznym odcinku rzeki, gdzie w ostatnich dniach wody przybywało, od północy 19 marca hydrolodzy odnotowują tendencję spadkową.

Rzeka Bug zalała drogę dojazdową do miejscowości Mościce Dolne w gminie Sławatycze (woj. lubelskie). Rozlewisko nie stanowi jednak zagrożenia dla mieszkańców, ponieważ budynki znajdują się na wzniesieniach. Obecnie woda powoli spływa do koryta rzeki. Lokalne służby kryzysowe cały czas monitorują sytuację.

Jak informuje IMiGW, w piątek (19. marca) stan wody w dorzeczu górnej Wisły układa się głównie w strefie wody średniej i niskiej, jedynie na Nidzie i Brynicy oraz lokalnie na Przemszy w strefie wody wysokiej. W pozostałej części dorzecza głównie w strefie wody wysokiej. Stan niski zanotowano lokalnie na Małej Wiśle, Sole, Rabie, Dunajcu, Wisłoce, Wisłoku i Pisie.

W dorzeczu Odry woda jest przeważnie w strefie średniej i wysokiej. Stan wysoki odnotowano na Odrze na odcinku od Głogowa po Bielinek, Kaczawie, Baryczy, Warcie, Nerze, Prośnie, Drawie i Inie oraz lokalnie na Małej Panwi, Ślęzie, Bystrzycy, Widawie, Kwisie i Noteci. Stan niski utrzymuje się lokalnie na Nysie Kłodzkiej, Strzegomce, Bobrze i Noteci.

W rzekach Przymorza woda układa się głównie w strefie średniej. Stan wysoki zanotowano na Redze i Parsęcie, natomiast stan niski na Słupi oraz na górnej Łynie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.