PARTNER PORTALU
  • BGK

Stadion będzie, ale kiedy?

  • KB    11 marca 2010 - 09:06

Przetarg na budowę białostockiego stadionu został oprotestowany. Miasto będzie musiało wstrzymać się z podpisaniem umowy ze zwycięzcą przetargu, co opóźni budowę stadionu.
Uczestnik przetargu na budowę stadionu jest niezadowolony z jego rozstrzygnięcia. Polsko-irlandzkie konsorcjum w ostatniej chwili złożyło protest.

- Poskarżyli się na to, że ich oferta została odrzucona - mówi Adam Popławski, szef Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku. - A odrzuciliśmy ją, bo brakowało zaświadczenia o niekaralności jednego z członków zarządu.

Teraz MOSiR, prowadzący przetarg na białostocki stadion, poinformuje o tym proteście pozostałych uczestników przetargu. W piątek będzie wiadomo, czy jakieś inne firmy zechcą przyłączyć się do niego. A w przyszłym tygodniu protest będzie rozstrzygnięty. Potem wynik można jeszcze zaskarżyć do Krajowej Izby Odwoławczej.

Jeśli tak się stanie, miasto będzie musiało wstrzymać się z podpisaniem umowy ze zwycięzcą przetargu. Jednak magistrat liczy, że uda się to zrobić do końca marca i budowa ruszy.

Przetarg wygrało polsko-francuskie konsorcjum Eiffage. Miasto ma mu zapłacić 156 mln zł brutto. Ta oferta była najtańsza. Stadion ma być gotowy za dwa lata.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.