PARTNER PORTALU
  • BGK

Stołeczna nagroda literacka czeka na kandydatów

  • PAP    7 lutego 2012 - 07:45

Do 15 lutego można zgłaszać kandydatów do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, która w tym roku po raz pierwszy zostanie przyznana wiosną.
Do wyróżnienia mogą być nominowane książki żyjących autorów wydane w języku polskim od 1 lipca do 31 grudnia 2011 roku. Nominacje do piątej edycji nagrody można zgłaszać w kategoriach: literatura piękna – proza (nagroda 20 tys. zł), literatura piękna – poezja (nagroda 20 tys. zł), edycja warszawska – (nagroda 20 tys. zł), literatura dziecięca – tekst i ilustracje (nagrody po 20 tys. zł) i warszawski twórca – (nagroda 100 tys. zł za całokształt twórczości).

Jak przypominają organizatorzy, kandydatów do nagrody może zgłaszać każdy, a wyróżnienie to najwyższa finansowo nagroda literacka w Polsce, łącznie we wszystkich kategoriach wynosi ona bowiem 200 tys. zł.

Zgłoszenia można przysyłać drogą mailową na adres iczapska@um.warszawa.pl podając: imię i nazwisko autora, tytuł książki, wydawcę oraz datę wydania (miesiąc i rok). Jeżeli zgłaszającym jest wydawca należy dołączyć osiem egzemplarzy zgłoszonej książki i wysłać pod adresem: Biuro Kultury, ul. Smolna 10a, 00-375 Warszawa z dopiskiem „Nagroda Literacka m.st. Warszawy”.

W 2012 roku po raz pierwszy wręczenie Nagrody Literackiej m.st. Warszawy (zabierz głos/oceń prezydenta) odbędzie się wiosną. Zostanie połączone ze Światowym Dniem Książki przypadającym 23 kwietnia. Do tej pory uroczystość odbywała się jesienią.

W ubiegłym roku wyróżnienie dla warszawskiego twórcy i 100 tys. zł otrzymał Janusz Głowacki. Szczegółowe informacje tutaj. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.