PARTNER PORTALU
  • BGK

Stołeczna straż miejska wylicza wykroczenia osób z immunitetami

  • AW    24 marca 2015 - 08:43
Stołeczna straż miejska wylicza wykroczenia osób z immunitetami
SM odnotowała 21 przypadków niestosowania się do przepisów ruchu drogowego przez osoby posiadające immunitet krajowy (fot..strazmiejska.waw.pl)

Przekroczenia prędkości i wjazdy na czerwonym świetle to najczęstsze wykroczenia drogowe, jakie popełniają na drogach Warszawy osoby posiadające immunitet zagraniczny lub krajowy.

W styczniu i w lutym br. stołeczna Straż Miejska odnotowała 50 przypadków niestosowania się do przepisów ruchu drogowego przez osoby posiadające immunitet dyplomatyczny. 1/5 stanowią przedstawiciel Libii, którzy – jak wynika ze statystyk - lubią mocniej przycisnąć pedał gazu i nie zawsze stosują się do sygnalizacji świetlnej.

Wśród osób posiadających immunitety krajowe ujawniono od początku roku w sumie 21 przypadków. Najwięcej przepisów na drogach stolicy złamali w styczniu i lutym sędziowie oraz prokuratorzy.

Zestawienie SM publikujemy w dziale Multimedia

Okazuje się, że spośród osób chronionych immunitetem sędziowie najczęściej łamią przepisy drogowe i to nie tylko w Warszawie. Inspekcja Transportu Drogowego wyliczyła, że od 1 lipca 2011 do 23 października 2014 wszczęto 997 spraw dotyczących przekroczenia prędkości przez osoby posiadające immunitet. Z czego aż 613 dotyczyło sędziów, 339 prokuratorów, 41 posłów i 4 senatorów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.