PARTNER PORTALU
  • BGK

Stołeczne hostele wracają do łask

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    7 sierpnia 2010 - 08:35

Anglicy i Niemcy – to najliczniejsi zagraniczni turyści w stolicy. Ale nadal wśród hotelowych gości przeważają Polacy. To dane z najnowszego raportu urzędu statystycznego.
W pierwszym kwartale, jak wynika z danych Urzędu Statystycznego m.st. Warszawy, przyjechało do stolicy 24,3 tys. Anglików, 17,3 tys. Niemców i nieco ponad 10 tys. Francuzów – informuje „Życie Warszawy”.

Najnowsze dane pokrywają się z tendencjami w całym 2009 r. Wówczas też na Mazowsze przyjechało najwięcej Brytyjczyków, ponad 119 tys. osób, i Niemców – 85 tys.

Nie zmienia się też proporcja między turystami zagranicznymi a polskimi zjeżdżającymi do Warszawy. Ci ostatni stanowią zdecydowaną większość, o czym świadczą dane hoteli.

Na przykład w styczniu noclegi wykupiło 155 tys. Polaków i tylko 40 tys. obcokrajowców. W marcu liczba tych ostatnich wzrosła wprawdzie do 66 tys., ale też rodaków nocujących w stolicy także było więcej – prawie 204 tys.

Jak wykazują dane urzędu statystycznego, najchętniej goście w stolicy zatrzymują się w hotelach. Pokoje są wykorzystywane w prawie 59 proc. Nieco rzadziej przyjezdni trafiają do moteli. Pokoje były tam wykorzystane w 50 proc. W ponad 31 proc. zajęto w pierwszym kwartale miejsca w innych placówkach turystycznych, głównie w hostelach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.