PARTNER PORTALU
  • BGK

Stołeczne zabawy dla dzieci

  • PAP    13 lipca 2012 - 09:12
Stołeczne zabawy dla dzieci

Zabawy i warsztaty, podczas których dzieci i młodzież poznają m.in. historię stołecznego Barbakanu, warszawskie legendy i ułożą puzzle z widokami miasta – to niektóre z propozycji Muzeum Historycznego m.st. Warszawy na tegoroczne „Lato w mieście”.
„Zależy nam by spotkania organizowane w ramach Lata w mieście były nie tylko ciekawą formą spędzenia przez dzieci i młodzież czasu wolnego, ale także by zainteresować ich historią naszego miasta. W imprezie uczestniczą także wszystkie oddziały naszego muzeum, dlatego wydaje się, że każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie” – powiedziała specjalistka ds. PR Muzeum Historycznego m.st. Warszawy Klementyna Brzozowska.

Wśród imprez przygotowanych przez Muzeum Historyczne znajdą się spotkania poświęcone legendom warszawskim, podczas których dzieci poznają m.in. opowieści o Warsie i Sawie, bazyliszku oraz stołecznej syrence. Będą miały także możliwość ułożenia ogromnych puzzli z panoramami i widokami miasta, dzięki którym poznają dawny wygląd Warszawy. W muzealnym kinie będą zaś mogły obejrzeć filmy „Wyblakłe fotografie” o Warszawie czasów Bolesława Prusa oraz „Balladę o warszawskiej syrence”.

Najmłodsi będą mogli również poznać historię stołecznego Barbakanu i obejrzeć mury od wewnątrz, dowiedzieć się jak powstawały, a podczas spaceru po Starym Mieście wysłuchają historii tego zakątka Warszawy przez pryzmat losów sławnych ludzi z nim związanych.

Wiele ciekawych inicjatyw przygotowały także oddziały Muzeum Historycznego. W Muzeum Woli dzieci będą miały m.in. szansę poznania mody okresu międzywojennego, z pomocą konserwatora przygotują listę zabytkowych rzeczy w swoim domu oraz wysłuchają historii najbardziej znanych wolskich klubów piłkarskich, a następnie rozegrają zawody żonglerki piłką nożną. Muzeum Ordynariatu Polowego zaprasza zaś dzieci i młodzież m.in. do poznania historii ryngrafów oraz wykonania ich papierowych wersji.

Nieco starsza młodzież odwiedzając Muzeum Farmacji będzie się mogła dowiedzieć jak działały apteki w przedwojennej Warszawie i w których punktach miasta się mieściły, a przedstawienie placówek będzie okazją do krótkiej opowieści z dziejów farmacji.

<!-- pagebreak //-->

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.