PARTNER PORTALU
  • BGK

Stołeczny ratusz idzie na wojnę z komarami i z meszkami

  • Przegląd prasy/Życie Warszawy    22 czerwca 2010 - 08:01
Stołeczny ratusz idzie na wojnę z komarami i z meszkami

Od uciążliwych owadów w stolicy pierwsze uwolnią się Wawer i Wesoła. 23 czerwca rusza wielka akcja opryskiwania terenów opanowanych przez komary.
Dwie fale powodziowe sprawiły, że w stolicy w rekordowym tempie zaczęły rozmnażać się komary, meszki i kleszcze. Owady dokuczają warszawiakom od kilku tygodni. Dlatego ratusz od rozpoczyna opryski na 1,8 tys. ha, głównie w pobliżu Wisły. Wyda na nie 180 tys. zł – informuje „Życie Warszawy”.

Akcja potrwa kilka dni. Jeśli będzie padać, opryski się opóźnią. Preparatu Bifent 25 EW działa nie tylko na komary czy meszki, ale także na kleszcze. Opryski będą naziemne bez użycia helikopterów czy samolotów.

Regularnie, co roku, środki owadobójcze stosują w innych miastach, m.in. we Wrocławiu i Szczecinie. W Warszawie zmasowana akcja odkomarzania odbywa się pierwszy raz – pisze „Życie Warszawy”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Z Wilanowa, 2010-06-22 09:25:19

    A kiedy Zawady na Wilanowie? Tu jest masakra. Wody gruntowe powybijały, poziom wody w Wilanówce jest bardzo wysoki, sąsiedzi sami robią opryski ale konieczne jest podejście kompleksowe