PARTNER PORTALU
  • BGK

Stolica nagrodzi literatów

  • PAP    30 listopada 2012 - 07:15
Stolica nagrodzi literatów

Propozycje do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy można będzie zgłaszać od soboty do końca stycznia. Laureaci zostaną wyłonieni w pięciu kategoriach. Łączna pula nagród to 200 tys. zł.
Nominacje można zgłaszać w kategoriach: literatura piękna - proza, literatura piękna - poezja, literatura dziecięca - tekst i ilustracje, edycja warszawska, i warszawski twórca.

Zgłoszenia, zawierające imię i nazwisko autora, tytuł książki, jej wydawcę, datę oraz miejsce wydania można przesyłać drogą mailową lub pocztą tradycyjną.

Nagrody Literackiej m.st. Warszawy jest kontynuacją wyróżnienia przyznawanego jeszcze przed II wojną światową, w latach 1926-1938. Laureatami przedwojennej nagrody byli m.in. Wacław Berent, Tadeusz Boy-Żeleński, Pola Gojawiczyńska, Maria Kuncewiczowa, Leopold Staff. W obecnej wersji nagroda przyznawana jest od 2008 r.

Laureaci Nagrody Literackiej w 2012 r. to Jarosław Mikołajewski za książkę "Rzymska komedia" (Wydawnictwo Agora), Jacek Łukasiewicz za tomik "Stojąca na ruinie" (wyd. Biuro Literackie), Małgorzata Strzałkowska za tekst i ilustracje do książki "Leśne Głupki i coś" (wyd. Bajka), w kategorii edycja warszawska: Ewa Morycińska-Dzius za książkę "Rozsypane fotografie" (wyd. Świat Ksiażki/Weltbild). W kategorii warszawski twórca wyróżniony został prof. Janusz Tazbir.

Szczegółowe informacje na stronie: http://www.kulturalna.warszawa.pl/nagroda-literacka.html Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.