PARTNER PORTALU
  • BGK

Stolica zapewni teatrowi tymczasową siedzibę

  • PAP    6 kwietnia 2013 - 09:23
Stolica zapewni teatrowi tymczasową siedzibę

Miasto stołeczne Warszawa zapewni teatrowi TR Warszawa siedzibę na czas przejściowy, zanim będzie gotowa docelowa przy placu Defilad - napisano we wspólnym komunikacie po piątkowym spotkaniu dyrektora teatru Grzegorza Jarzyny z przedstawicielem władz Warszawy.
Podczas spotkania ustalono m.in., że Teatr Rozmaitości Warszawa i miasto będą wspólnie pracować nad zabezpieczeniem środków na dalszy rozwój artystyczny teatru. Podpisy pod komunikatem - obok Jarzyny - złożyli: zastępca dyrektora ds. organizacyjnych i finansowych TR Warszawa Wojciech Gorczyca i dyrektor Biura Kultury m.st. Warszawy Marek Kraszewski.

"Usłyszeliśmy, że organizator (władze miasta - PAP) bierze odpowiedzialność za naszą sytuację infrastrukturalną. Podjęto już decyzje lokujące przyszłą siedzibę TR na placu Defilad, a do tego czasu miasto zapewni teatrowi siedzibę na czas przejściowy. Traktujemy deklarację miasta bardzo poważnie i koncentrujemy się na przygotowaniu konkretnych propozycji organizacyjnych i finansowych do czasu następnego spotkania" - napisał Jarzyna w oświadczeniu.

Następne spotkanie ma odbyć się w połowie kwietnia.

TR Warszawa to od ponad 10 lat jeden z najpopularniejszych teatrów w Polsce. Teatr przyciąga najlepszych reżyserów, takich jak Grzegorz Jarzyna (dyrektor artystyczny od 1998 roku, a od 2006 roku również dyrektor naczelny), Krystian Lupa, Krzysztof Warlikowski, Rene Pollesch. Teatr zapraszany jest na festiwale na całym świecie.

Od grudnia 2012 roku w TR Warszawa trwa zbiórka pieniędzy "Kup sobie Teatr!", której celem jest zebranie funduszy na wykupienie obecnej siedziby TR Warszawa w kamienicy przy ul. Marszałkowskiej 8, o którą upomnieli się spadkobiercy właścicieli. TR Warszawa potrzebuje co najmniej 5 mln złotych.

W marcu Jarzyna ujawnił, że nie zgodził się na warunki zaproponowanego mu przez m.st. Warszawa nowego kontraktu dyrektorskiego, a jego poprzedni kontrakt wygasł 1 stycznia. Rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk zapewnił wówczas, że miastu zależy na tym, aby dyrektorem TR Warszawa nadal był Grzegorz Jarzyna.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.