PARTNER PORTALU
  • BGK

Straż Miejska w Swarzędzu z uporem walczy z nielegalnymi wysypiskami

  • 24swarzedz.pl    2 lutego 2015 - 10:57
Straż Miejska w Swarzędzu z uporem walczy z nielegalnymi wysypiskami
Czasochłonne składanie papierowego "spaghetti"pozwoliło im odtworzyć zniszczone listy przewozowe (fot. Straż Miejska w Swarzędzu)

Strażnicy w Swarzędzu ścigają osoby, które nielegalnie porzucają śmieci na terenie gminy. Nie tylko dokładnie sprawdzają odpady, ale również próbują ustalać sprawców na podstawie monitoringu lub odtwarzając zniszczone dokumenty.

Strażnicy miejscy w Swarzędzu ustalili sprawców dwóch kolejnych dzikich wysypisk, które pojawiły się na terenie gminy.

W styczniu trafili oni do sprawcy zaśmiecenia mając do dyspozycji tylko paragon jednej z poznańskich stacji paliw. Na paragonie widniała data, godzina i nr stanowiska, z którego korzystał sprawca. Resztę załatwił zapis kamer monitoringu stacji.

W minionym tygodniu swarzędzcy strażnicy ustalili sprawcę zaśmiecenia terenu w pobliżu wiaduktu kolejowego dysponując znalezioną wśród odpadów zawartością niszczarki do dokumentów. Czasochłonne składanie papierowego "spaghetti"pozwoliło im odtworzyć zniszczone listy przewozowe i protokół przekazania pewnego urządzenia. Wkrótce sprawca odpowie za swój czyn.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • starszy absolwent, 2015-02-02 17:59:05

    Gratulacje. Działania, może i wydaje się, że głupie, ale mają sens! Tak samo powinno być wszędzie i ze wszystkimi odpadami.