PARTNER PORTALU
  • BGK

Straż miejska w Toruniu szkoli seniorów

  • AT    21 maja 2013 - 11:14
Straż miejska w Toruniu szkoli seniorów

Straż miejska w Toruniu szkoli seniorów w dziennych domach pomocy społecznej.
Szkolenia dla seniorów w dziennych domach pomocy społecznej to kolejna inicjatywa Straży Miejskiej przygotowana dla starszych torunian. Po ulotce „ABC bezpieczeństwa seniorów", opracowanej na Toruński miesiąc dla zdrowia oraz po specjalnych kursach samoobrony, strażnicy miejscy rozpoczynają szkolenia w dziennych domach pomocy społecznej.

Tematyka szkoleń obejmuje między innymi kwestie bezpiecznego zachowania domu, na ulicy, podczas wieczornych spacerów czy w miejscach szczególnie zatłoczonych. Psycholog ze straży mówi również o sposobach działania kieszonkowców i zwykłych oszustów, przypominając o potrzebie każdorazowego sprawdzenia, komu otwieramy drzwi i kogo wpuszczamy do mieszkania.

- To tematy szczególnie istotne dla osób podopiecznych domów opieki społecznej, ponieważ są to często osoby samotne, o ograniczonej sprawności, a jednocześnie ufne - mówi Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy toruńskiej Straży Miejskiej. - Na spotkaniach podkreślamy, że zawsze najważniejsza jest ochrona życia i zdrowia, a dopiero potem majątku.

Uczestnicy szkoleń dowiadują się też, jak skutecznie wzywać pomoc oraz jak postępować, gdy jest się świadkiem napadu.

W pierwszym spotkaniu z seniorami, które odbyło się w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Gagarina udział wzięło ponad trzydzieści osób. Była okazja do rozmów i zadawania pytań. Słuchacze dzieli się również własnymi spostrzeżeniami oraz przeżytymi doświadczeniami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.