Strażackie wozy za unijne pieniądze

Specjalistyczne samochody dla grup ratownictwa wodnego z Suwałk i Grajewa, auta gaśnicze oraz pojazd kwatermistrzowski, w sumie dziesięć nowych samochodów za 8 mln zł kupili podlascy strażacy dzięki unijnemu dofinansowaniu.
Strażackie wozy za unijne pieniądze

Jak poinformował w piątek rzecznik podlaskich strażaków Marcin Janowski, projekt służący poprawie bezpieczeństwa ludności i środowiska województwa przed pożarami i skutkami katastrof ekologicznych, został dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

Dofinansowanie przekracza 6,3 mln zł. Wkład własny, to pieniądze z rezerwy budżetu państwa.

Samochody mają trafić do strażaków przed wakacjami. W sumie będzie to pięć średnich i dwa ciężkie pojazdy ratowniczo-gaśnicze, dwa samochody ratownictwa wodnego oraz ciężki pojazd kwatermistrzowski.

Marcin Janowski zwrócił uwagę na samochody dla grup ratownictwa wodnego w Suwałkach i Grajewie. Dotąd podlaskie grupy nurków miały tylko jeden taki specjalistyczny wóz, użytkowany przez strażaków z Augustowa. W sumie grup jest pięć (pozostałe dwie w Łomży i Siemiatyczach).

Nowe auta mają napęd terenowy, a ich wyposażenie umożliwia pracowanie praktycznie w każdych warunkach pogodowych. Specjalistyczny samochód kwatermistrzowski ma m.in. własny dźwig, co znacznie przyspieszy i ułatwi załadunek ekwipunku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Grosz do grosza,i samochód stoi pod strażnicą!!!Można gasić pożary! A zapowiadają się susze na wiosnę więc pożarów też może być bardzo wiele!!!Życzymy bezpieczeństwa i w drogę...

północny podróżnik, 2011-03-11 16:04:21 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE