PARTNER PORTALU
  • BGK

Strażnicy miejscy biegną do sanktuarium

  • PAP    24 maja 2011 - 17:49
Strażnicy miejscy biegną do sanktuarium

Prawie 450 km przebiegną łódzcy strażnicy miejscy, którzy we wtorek wyruszyli na zorganizowaną przez siebie pielgrzymkę biegową pod hasłem "W Dzień Matki do Matki".
W tym roku chcą dotrzeć do sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej w Jasieniu - Ustrzykach Dolnych.

Jeden z uczestników biegu, Radosław Kluska powiedział, że taki bieg organizowany jest już po raz czwarty. Trasa pierwszej biegowej pielgrzymki prowadziła na Jasną Górę, a wzięło w niej udział pięciu strażników.

W tym roku biegnie 14 osób, podzielonych na siedem par. Pierwszych kilka kilometrów strażnicy pobiegli razem, później pielgrzymka zamieniła się w sztafetę. Każda para biegnie 10 km i następuje zmiana. - Biegniemy non stop, dzień-noc-dzień-noc-dzień, tak aby dotrzeć na miejsce w czwartek, Dzień Matki, ok. godz. 15 - powiedział Kluska.

Na miejscu w sanktuarium Matki Bożej Bieszczadzkiej czekać ma na biegaczy kapelan łódzkiej Straży Miejskiej ks. Piotr Turek, który odprawi mszę świętą w intencji wszystkim mam, strażników miejskich i ich rodzin.

Jak powiedział Kluska, do biegu namówiła kilka lat temu swoich kolegów jedna ze strażniczek, która często startuje w maratonach. Zaproponowała ona, aby biegiem uczcić ten szczególny dla nas wszystkich dzień. - Pomysł chwycił, bo kochamy nasze mamy, jesteśmy im wdzięczni za życie - dodał. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.