PARTNER PORTALU
  • BGK

Strefy i zakazy lada dzień na toruńskiej starówce

  • ZWI    29 maja 2013 - 18:58
Strefy i zakazy lada dzień na toruńskiej starówce

Strefa ruchu pieszego i rowerowego, zakaz wjazdu ciężarówek i ograniczenie prędkości – od 1 czerwca zmieni się organizacja ruchu na toruńskiej starówce.
Jak podaje toruński magistrat, zmiany są efektem konsultacji społecznych i mają na celu poprawę bezpieczeństwa, stanu środowiska i warunków, w jakich funkcjonują zabytkowe obiekty. Podczas konsultacji łącznie zgłoszono 54 uwagi do projektu stałej organizacji ruchu. Po przeprowadzeniu przez Wydział Gospodarki Komunalnej UMT oraz Miejski Zarząd Dróg w Toruniu analizy wszystkich uwag przyjęto do realizacji 26 postulatów.

Prędkość i tonaż

Zmiany organizacji ruchu obejmą wprowadzenie strefy ograniczonej prędkości, do 30km/h, w obrębie al. Jana Pawła II, Wałów gen. Sikorskiego, Szumana, Warszawskiej i Bulwaru Filadelfijskiego z wyłączeniem  tych ulic, ograniczenie wjazdu pojazdów ciężarowych powyżej 3,5 tony na ulice Zespołu Staromiejskiego, z wyłączeniem pojazdów służb miejskich i posiadających zezwolenie, a także wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Prostej, na odcinku od ul. Wysokiej do ul. Wały gen. Sikorskiego. Tu wyodrębnione zostaną pasy ruchu dla wyjazdu ze Starówki.

Rowerem  inaczej

Nowa organizacja ruchu reguluje  kwestie ruchu rowerowego w obrębie ulicy Szerokiej i Królowej Jadwigi oraz na ul. Pod Krzywą Wieżą. Ruch rowerowy będzie  dopuszczony na następujących relacjach: Łazienna – Szczytna, Podmurna – Podmurna, Strumykowa – Przedzamcze, Strumykowa – Przedzamcze –Mostowa – Podmurna –Wielkie Garbary – Małe Garbary, ul. Pod Krzywą Wieżą. Pozwoli to na swobodny przejazd rowerem przez Starówkę, szczególnie na relacji północ-południe.

Zezwolenie na wjazd

Opracowano także Regulamin wydawania i użytkowania zezwoleń upoważniających do wjazdu i postoju na obszarze Zespołu Staromiejskiego. Określa on m.in. kiedy i w jakich sytuacjach można ubiegać się o zezwolenie, jak udokumentować zasadność i celowość dla uzyskania zezwolenia, w jakich przypadkach MZD może odmówić wydania zezwolenia, kto i w jakich przypadkach może zezwolenie zatrzymać i unieważnić czy ograniczenie postoju pojazdów z zezwoleniem do 30 minut.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.