PARTNER PORTALU
  • BGK

Studenci w Krasiejowie mają lokum

  • BB    20 lipca 2011 - 21:14
Studenci w Krasiejowie mają lokum

Drewniany domek, a w nim kilka piętrowych łóżek, dwie łazienki, kuchnia – to nowe lokum dla studentów, którzy przyjeżdżają do Krasiejowa na obozy paleontologiczne.
Domek powstał w miejscu starego, wyeksploatowanego już baraku w ciągu kilku tygodni, a wybudowało go Stowarzyszenie Delta na podstawie umowy ze stowarzyszeniem Dinopark. Umowę podpisano 2 czerwca, a już 19 lipca otwarto domek dla studentów Uniwersytetu Przyrodniczego z Wrocławia, którzy pracują na terenie wykopalisk.

Domek, wraz z otoczeniem i wyposażeniem, kosztował około 90 tysięcy złotych. Był potrzebny, bo z roku na rok rośnie liczba studentów w Krasiejowie, którzy musieli do tej pory mieszkać w starym baraku. Rocznie przebywało tam około 90 osób.

Klucze do nowego obiektu prezesowi Dinoparku, wicemarszałkowi Tomaszowi Kostusiowi wręczyła wiceprezes Delty Halina Kisiel. – Dzisiejszy dzień to efekt dobrej współpracy między naszymi stowarzyszeniami, a mamy nadzieję na równie dobrą współpracę z Uniwersytetem Opolskim – mówiła podczas przekazania domku. – Stowarzyszenie Delta, oddając ten domek, dodaje studentom gratisowo także ten rewelacyjny widok za oknem – powiedziała, wskazując na widoczną z okna dolinę JuraParku.

Obecny podczas przekazania obiektu prorektor Uniwersytetu opolskiego prof. dr hab. Piotr Wieczorek nie krył zadowolenia. – Jestem pewien, że w takich warunkach będzie przyjemniej nawet takim pasjonatom, dla których najważniejsze są prace wykopaliskowe. Ale na pewno będzie im tutaj wygodnie po całym dniu pracy.

Wicemarszałek Tomasz Kostuś dziękował za dotrzymanie terminu oddania i staranne wykończenie obiektu. Cieszył się, że Uniwersytet Opolski otrzyma dobrą bazę. Przypomnijmy - tegoroczne walne zebranie członków Stowarzyszenia Dinopark zdecydowało jednogłośnie, że z dniem 1 stycznia 2012 roku przekaże pawilon paleontologiczny wraz z wyposażeniem oraz nowo wybudowany domek Uniwersytetowi Opolskiemu i – uważając swoją misję za wypełnioną – ulegnie samorozwiązaniu. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.