PARTNER PORTALU
  • BGK

Stypendysta marszałka mistrzem świata

  • JL    27 września 2010 - 08:54

21-letni stypendysta marszałka woj. kujawsko-pomorskiego Adrian Zieliński z Tarpana Mrocza został mistrzem świata seniorów w podnoszeniu ciężarów.
Antalyi (Turcja) zwyciężył w kategorii 85 kg, uzyskując w dwuboju 383 kg (173 kg w rwaniu i 210 kg w podrzucie) i poprawiając o 3 kg 13-letni rekord Polski.

Adrian w ubiegłym roku był mistrzem świata i Europy juniorów, a na mistrzostwach świata seniorów w Korei Południowej zajął szóste miejsce z wynikiem o 11 kg gorszym od osiągnięcia w Antalyi.

Zieliński trenuje podnoszenie ciężarów od siódmego roku życia. Już dawno składano mu propozycje zmiany barw klubowych, ale on wszystkie odrzucał. Jest dumny z tego, że należy do klubu Tarpan Mrocza.

– Cieszy mnie każdy sukces sportowy mieszkańca naszego regionu – mówi Piotr Całbecki, marszałek woj. kujawsko-pomorskiego. – Ale w tym wypadku radość jest tym większa, że Adrian jest skromnym młodym człowiekiem, który z konsekwencją godną pozazdroszczenia ćwiczy każdego dnia i nie idzie w karierze na żadne skróty.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.