PARTNER PORTALU
  • BGK

Sukces! Polska w zestawieniu państw, które warto odwiedzić

  • em    6 listopada 2015 - 08:00
Sukces! Polska w zestawieniu państw, które warto odwiedzić
Polska zyskała w rankingu dzięki Europejskiej Stolicy Kultury, którą w 2016 r. będzie Wrocław (fot. pixabay)

To nasz pierwszy raz. Polska znalazła się w pierwszej "10" rankingu przewodnika turystycznego Lonely Planet. Które miasta są szczególnie polecane turystom?
W zestawieniu państw, które warto odwiedzić w nadchodzącym roku zajęliśmy 7. lokatę

Nasz kraj jest polecany jako cel podróży głównie z powodu Europejskiej Stolicy Kultury, którą w 2016 r. będzie Wrocław oraz sierpniowych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie z udziałem papieża Franciszka.

Wśród polecanych miejsc we Wrocławiu jest spacer po Starym Mieście, zwiedzanie Ratusza i oglądanie liczącej 114 m długości Panoramy Racławickiej. Dodatkowo wydawnictwo przytacza historię wrocławskich krasnali, których w całym mieście jest już kilkaset.

 

Czytaj też: Obszary "Natura 2000" będą dostępne dla turystów

Oprócz Wrocławia i Krakowa zachęcają do odwiedzenia także kopalni soli w Wieliczce, Puszczy Białowieskiej i Łodzi.

Kopalnia Soli w Wieliczce  została wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, a spacer po solnych korytarzach gwarantuje "niezapomniane wrażenia". Lonely Planet spodobała się też legenda o Smoku wawelskim i podziemia kredowe w Chełmie.

W zestawieniu 1. miejsce zajęła Bostwana, w przyszłym roku świętująca 50. rocznicę niepodległości.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • glewe, 2015-11-16 09:09:16

    Koniecznie we Wrocławiu odwiedźcie okolice Szpitalnej, Tęczowej, Hubskiej, Zielińskiego, Gajowickiej, tam są genialnie zachowane chodniki i ulice z lat 60-tych i 70-tych! A na placu Muzealnym rozjeżdżonym przez autka można sfotografować stare nieużywane tory tramwajowe! Naprawdę fantastyczny bantust...an! Prosimy też o niewysiadanie z samochodów! Bezdomni, bezrobotni, którzy "wypadają" z systemu opieki społecznej są bardzo namolni, a czasem natarczywi! Dziękujemy Lonely Planet za docenienie naszej postsocjalistycznej subkultury!  rozwiń