PARTNER PORTALU
  • BGK

Sukces "Poznania za pół ceny"

  • PAP    28 czerwca 2010 - 16:36
Sukces "Poznania za pół ceny"

65 tys. osób w restauracjach, kawiarniach i muzeach oraz prawie 3 tys. wynajętych pokoi hotelowych - to wynik 3. edycji akcji promocyjnej "Poznań za pół ceny" - wynika z opublikowanych w poniedziałek badań naukowców z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
W weekend 5 i 6 czerwca turyści i poznaniacy mogli skorzystać z oferty 113 restauracji, hoteli, pubów, kawiarni i muzeów, które oferowały swoje usługi za pół ceny, w ramach akcji promocyjnej "Poznań za pół ceny".

Oprócz propozycji gastronomicznej i usługowej, dla turystów przygotowano dodatkowe atrakcje, takie jak zwiedzanie, zazwyczaj niedostępnych, podziemi kościoła farnego, komnat Zamku Cesarskiego w Poznaniu czy specjalnie przygotowane na tę akcję zrekonstruowane obozy wojskowe w Forcie VII.

- Akcja jest dobra i osiągnęła swój cel promocyjny. Udało się nam przełamać stereotyp, że jesteśmy tylko miastem biznesu i targów; jesteśmy także miastem atrakcyjnym turystycznie - powiedział wiceprezydent Poznania Tomasz Kayser.

Według obliczeń, restauracje i muzea obsłużyły 65 tys. klientów - trzykrotnie więcej niż w ubiegłym roku. Także hotele odnotowały 2,5 krotny wzrost wynajętych pokoi w czasie akcji w porównaniu do długiego weekendu majowego. Tym razem wynajęto ok. 3 tys. pokoi, podczas gdy w normalny weekend wynajmuje się ok. 1,3 tys. pokoi.

Z oferty turystycznej w muzeach i specjalnie zorganizowanych wycieczek skorzystało ok. 17,5 tys. osób.

- Połowa uczestników akcji to poznaniacy, ale liczba turystów przyjezdnych wzrosła z 13 proc. w 2009 roku do 32 proc. w tym roku - powiedział podczas konferencji Piotr Zmyślony z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Badani przez naukowców respondenci wysoko ocenili atrakcyjność turystyczną Poznania na 8,13 punktów w dziesięciopunktowej skali. Także firmy partnerskie - restauracje, puby, hotele - dobrze oceniły akcję, dając na poziomie 4,44 punktów w skali pięciopunktowej. Podczas tegorocznej edycji akcji do restauracji i lokali ustawiały się kolejki.

Dwie poprzednie edycje akcji "Poznań za pół ceny" spotkały się z równie dobrym przyjęciem i zainteresowaniem turystów. Akcja w 2009 roku została wyróżniona przez Polską Organizację Turystyczną w konkursie na najlepszy produkt turystyczny i zaczęła być kopiowana w innych miastach.

Organizatorem i koordynatorem całej akcji jest Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.