PARTNER PORTALU
  • BGK

Susza, pożary: strażacy apelują o zachowanie zasad bezpieczeństwa

  • bad    18 sierpnia 2015 - 18:34
Susza, pożary: strażacy apelują o zachowanie zasad bezpieczeństwa

Najwięcej pożarów lasów było w województwie mazowieckim. Fot. mat. prasowe

Od początku sierpnia do 17 sierpnia doszło w całym kraju do 2 094 pożarów lasów.
Najwięcej pożarów lasów było w województwie: mazowieckim – 722; łódzkim – 196; lubelskim – 166; śląskim – 159 – podaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Zachowajmy podstawowe zasady bezpieczeństwa

Pamiętajmy, aby wypoczywając w lesie bądź na terenach śródleśnych nie palić ognisk i papierosów. Przestrzegajmy obwiązujących, w tym czasie, zakazów wjazdu samochodem do lasów. Autem poruszajmy się tylko po drogach udostępnionych dla ruchu publicznego. Strażacy ostrzegają, że do pożaru dochodziło po tym, jak wysoka trawa zapalała się od rozgrzanego katalizatora auta pozostawionego w pobliżu lasu.

Od początku sierpnia do 17 sierpnia doszło także do 3 801 pożarów upraw rolnych oraz łąk. Najwięcej pożarów upraw rolnych miało miejsce w województwie: lubelskim – 603; mazowieckim – 466; dolnośląskim – 344; wielkopolskim – 341. 

Przypomnijmy także, że w związku m.in. z dużym zagrożeniem pożarowym komendant główny PSP gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz polecił komendantom wojewódzkim zwiększenie stanu osobowego w jednostkach. Dzięki temu możliwy będzie wyjazd co najmniej dwóch zastępów straży do każdego zdarzenia.

Państwowa Straż Pożarna – jeśli zajdzie taka konieczność – będzie także pomagać w dostarczaniu wody dla mieszkańców, którzy zostali od niej odcięci. Taką dyspozycję otrzymali wszyscy komendanci wojewódzcy PSP.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • statystyk, 2015-08-19 15:09:03

    widać to samo co przy wypadkach drogowych lider jest tylko jeden mazowsze - tam nie ma poszanowania dobra wspólnego ani życiaNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: