PARTNER PORTALU
  • BGK

Suwałki i Rejon Wileński razem

  • wer/mat.pras.    29 października 2011 - 14:13
Suwałki i Rejon Wileński razem

28 października w Wigrach przedstawiciele lokalnych władz Suwałk i Rejonu Wileńskiego na Litwie podpisali porozumienie o wzajemnej współpracy.
- Dobry sąsiad jest jak brat - powiedział Lech Leonowicz, radny z Rejonu Wileńskiego. Przedstawiciele gminy Suwałki i Rejonu Wileńskiego nastawiają się głównie na współpracę kulturalną i sportową.

Wójt Suwałk, Tadeusz Chołko uważa, że podpisanie porozumienia to bardzo ważna chwila dla gminy.

Współpraca transgraniczna będzie polegała na realizacji projektów „miękkich”. Chołko zakłada, że porozumienie wpłynie na rozwój gminy, która dzięki temu organizować będzie wymiany młodzieży, imprezy kulturalne i sportowe, a nawet spotkania biznesowe.

Lech Leonowicz, który podpisał porozumienie w imieniu Marii Rekść - mer Rejonu Wileńskiego, jest tego samego zdania.

- Dzieli nas tylko 200 kilometrów. Taka współpraca bardzo nam się przyda. Jesteśmy jednym narodem, ponieważ Rejon Wileński w większości zamieszkują Polacy - podkreślił Leonowicz.

Wójt Chołko popiera integrację społeczną i twierdzi, że gmina chce żyć z sąsiadami po przyjacielsku. W trakcie nietypowej sesji rady gminy w Wigrach chęć zorganizowania wymiany młodzieży na początku przyszłego roku wyraziła już przedstawicielka szkoły w Miednikach Królewskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.