PARTNER PORTALU
  • BGK

Suwalscy policjanci zaczęli sezon na wodach

  • suwalki24.pl    16 czerwca 2014 - 10:28
Suwalscy policjanci zaczęli sezon na wodach

Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających nad Wigrami.
To już kolejny rok funkcjonowania wodnego patrolu suwalskiej policji na Jeziorze Wigry. Do służby na tym akwenie oddelegowani zostali funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach.

- Ich zadaniem będzie dbanie o bezpieczeństwo osób pływających, kąpiących się i uprawiających sporty wodne, jak również ludzi wypoczywających nad brzegami jeziora. Do nich też będą mogły zwrócić się osoby wypoczywające nad jeziorem, które staną się ofiarami przestępstwa lub wykroczenia - informuje Eliza Sawko, oficer prasowy policji w Suwałkach.

Funkcjonariusze mają do dyspozycji dwie łodzie.

- Przeszli specjalistyczne szkolenia w zakresie ochrony życia i zdrowia. Posiadają również uprawnienia ratowników wodnych. Dzięki temu są w stanie podjąć nie tylko akcję ratowniczą w sytuacji zagrożenia na wodzie, ale także udzielić pomocy tonącemu - informuje Eliza Sawko, oficer prasowy policji w Suwałkach.

Suwalscy policjanci w swojej służbie współpracują z Strażą Rybacką, WOPR-em czy strażnikami Wigierskiego Parku Narodowego, z którymi przeprowadzać będą działania ukierunkowane m.in. na osoby dokonujące nielegalnego połowu ryb.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.