PARTNER PORTALU
  • BGK

Suwalska biblioteka wkroczyła już w XXI wiek?

  • Suwalki24.pl    5 listopada 2013 - 09:06
Suwalska biblioteka wkroczyła już w XXI wiek?

Czy suwalska biblioteka wkroczyła już w XXI wiek? Problem ten poruszył radny Zdzisław Przełomiec, gdy pytał o obecność w tej wypożyczalni ebooków. Okazuje się, że nie. Urzędnicy mają jednak nadzieję, że zmieni to przyszła unijna perspektywa budżetowa.
Ebooki to elektroniczne książki, które wciąż zajmują drugie miejsce w wyścigu z wydaniami papierowymi. O to czy suwalska Biblioteka Miejska dysponuje takimi pozycjami pytał w czasie sesji radny Zdzisław Przłomiec.

- Czy w naszej bibliotece takie zbiory są udostępnione? - dociekał radny. Podkreślał, że taki dostęp do książek jest szybszy i znacznie ułatwia dotarcie do potrzebnych pozycji.

- Niestety nasze biblioteki nie są jeszcze wyposażone w urządzenia do nowoczesnej obsługi czytelnika - wyjaśniła samorządowcowi Alicja Andrulewicz, naczelnik wydziału kultury i ochrony zabytków. - Najłatwiej byłoby wybudować nowy obiekt i wyposażyć go od podstaw - dodała urzędniczka.

Szansą na rozbudowę i unowocześnienie zbiorów miałyby być dotacje unijne.

- Dziś, żeby stworzyć bibliotekę XXI wieku trzeba korzystać z nowej perspektywy unijnej - tłumaczyła Andrulewicz. Dzięki nim mogłaby być możliwa m.in. pełna digitalizacja zbiorów oraz zakup ebooków.

Urzędniczka podkreśliła, że placówka dysponuje już audiobookami. - W tym zakresie obsługujemy biblioteki gminne z regionu oraz Augustowa - podkreśliła naczelnik wydziału. Również nowe projekty miałby być wdrażane z wypożyczalniami z regionu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.