PARTNER PORTALU
  • BGK

Świat biznesu i nauki na prestiżowym spotkaniu

  • JL    27 sierpnia 2010 - 12:03

„Własność intelektualna w innowacyjnej gospodarce. Ekonomiczne aspekty własności przemysłowej” – pod takim hasłem 2 i 3 września w Krakowie obradować będą biznesmeni i naukowcy z kraju i z zagranicy.
Sympozjum organizują Urząd Patentowy i woj. małopolskie. Chęć włączenia się w jego organizację wyraziły także czołowe uczelnie regionu: Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Krakowska, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Europejski Urząd Patentowy i Światowa Organizacja Własności Intelektualnej.

Spotkanie odbędzie się pod Wawelem po raz szósty. Każdego roku cieszy się ono dużym zainteresowaniem przedstawicieli świata nauki i biznesu. Jako prelegenci występują wybitni specjaliści.

Planowany jest udział ponad 300 osób, m.in. rektorów uczelni, kierowników placówek naukowych, pracowników naukowo-dydaktycznych, przedsiębiorców, a także 50 gości z zagranicy, w tym wybitnych ekspertów z Europy Zachodniej, Stanów Zjednoczonych oraz państw Dalekiego Wschodu. Specjalne zaproszenia zostaną również skierowane do członków polskiego rządu.

W regionie jest wiele szkół wyższych, prężnie działają jednostki naukowe i badawczo-rozwojowe stanowiące silny potencjał rozwojowy dla innowacyjnych rozwiązań regionu. Na ich sukces, a tym samym sukces Małopolski, składają się nie tylko koncepcje, nowatorskie pomysły, ale także umiejętność ich przekazywania i sprawnego wdrożenia w przemyśle.

Aby działania te okazały się skuteczne i wpływały na wzrost konkurencyjności regionu, należy stosować ochronę praw własności intelektualnej. Zwiększenie świadomości na ten temat oraz rosnącego znaczenia komercjalizacji wyników prac naukowo-badawczych i innych rozwiązań innowacyjnych, zwłaszcza w ujęciu ekonomicznym, wydaje się niezbędne. Tematyka ta stanowić będzie przedmiot sympozjum.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.