PARTNER PORTALU
  • BGK

Świąteczna Bimba na ulicach Poznania

  • PAP/AH    10 grudnia 2017 - 11:35
Świąteczna Bimba na ulicach Poznania
Świąteczna Bimba na ulicach Poznania. Fot. K. Dostatni/MPK Poznań

„Świąteczna Bimba”, czyli świecący tramwaj udekorowany lampkami po raz kolejny wyjedzie na ulice Poznania. Mieszkańcy miasta na jego pokładzie będą mogli spotkać Świętego Mikołaja, elfy i wspólnie śpiewać pastorałki.
"Świąteczna Bimba" to przedświąteczna inicjatywa MPK, którą poznańska spółka realizuje już od kilkunastu lat. Akcja ta co roku cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców i staje się nową, przedświąteczną poznańską tradycją. Bimba w gwarze poznańskiej oznacza właśnie tramwaj.

"W dwie grudniowe niedziele wyruszamy na ulice miasta na pokładzie specjalnego świecącego tramwaju, który jest udekorowany lampkami. Wnętrze pojazdu zmienia się w przytulny świąteczny folwark Gwiazdora, z bombkami i wstążkami. Elfie pomocnice w zimowych czapkach częstują pasażerów cukierkami, a z głośników płyną świąteczne utwory. Nie inaczej będzie tym razem" - zapewniła Katarzyna Lesińska z poznańskiego MPK.

W "Świąteczną Bimbę" już od kilku sezonów zmienia się tramwaj typu 102Na, nazywany przez tramwajarzy "księżniczką". Jak podkreśliła Lesińska, wybór ten nie jest przypadkowy, ponieważ każda księżniczka chce przecież lśnić.

"Nie zabraknie też wspólnego kolędowania z Zespołem Tańca Ludowego +Poznań+ AWF. Dzięki artystom, co roku przypominamy sobie najpiękniejsze kolędy, ale poznajemy też tradycyjne - już nieco zapomniane - polskie pastorałki" - dodała Lesińska.

Świąteczny tramwaj będzie kursował w dwie grudniowe niedziele, 10. i 17. grudnia od południa do godz. 18. Jego trasa będzie przebiegała od pętli na Ogrodach, przez ul. Dąbrowskiego, most Teatralny, ul. Fredry, plac Wielkopolski, rondo Śródkę do ul. Kórnickiej, i przez most św. Rocha, plac Wolności i rondo Kaponiera zawróci na Ogrody. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.