PARTNER PORTALU
  • BGK

Świąteczne granie w WPKiW

  • slaskie.pl    5 stycznia 2011 - 09:28

Bieg z udziałem prezydentów miast, koncerty gwiazd i moc atrakcji dla odwiedzających - to wszystko z okazji XIX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem świąteczne granie rozbrzmiewać będzie w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.
Ogólnopolski XIX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpocznie się 9 stycznia o godzinie 9.00. W tym samym czasie zaplanowano początek śląskiej edycji, która w tym roku przeniesie się m.in. przed bramę główną chorzowskiego ZOO. Wolontariusze będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi, a do wylicytowania będzie m.in. wagon z węglem.

Na starcie biegu masowego pod hasłem „Policz się z cukrzycą" stanie w tym roku czternastu prezydentów śląskich miast oraz piłkarze Ruchu Chorzów. Organizatorzy zapraszają także na wielkie gotowanie śląskiego żurku i liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi np. przejazd bryczką lub psim zaprzęgiem, plener malarski dla dzieci, rzeźbienie w lodowych bryłach oraz mecz piłki nożnej z udziałem m.in. Marka Koniarka i Jana Furtoka. Głównym punktem programu będą jednak koncerty muzycznych gwiazd. Na głównej scenie zagrają: Dżem, Pectus i Feel.

Niespodziankę dla uczestników WOŚP przygotował także Śląski Ogród Zoologiczny. Bilet wstępu do ZOO będzie można nabyć w promocyjnej cenie 3zł. W tym dniu po raz ostatni będzie można oglądać także tradycyjną szopkę bożonarodzeniową.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.