PARTNER PORTALU
  • BGK

Świąteczne symbole na wielką skalę

  • PAP    25 marca 2010 - 09:56

Gigantyczny "cukrowy baranek" i "czekoladowy zajączek" wielkanocny staną w najbliższy piątek na placu Kościuszki w Konstantynowie Łódzkim. Oba symbole świąt Wielkanocnych będą miały po 4 m wysokości. Nie zabraknie też ogromnych pisanek - po 1,8 m wysokości każda.
Taką instalację przestrzenną pt. "Kosz Wielkanocny" organizuje Miejski Ośrodek Kultury (MOK) w Konstantynowie Łódzkim. Będzie to prawdopodobnie największy tego typu "koszyczek" wielkanocny w Polsce.

Konstantynowski MOK od kilku lat tworzy podobne instalacje z okazji świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Tym razem na estradzie na placu Kościuszki stanie 10 dużych pisanek ze styropianu malowanych przez grafficiarzy, każda o wysokości 180 cm.

- Do tego jest zajączek, pomalowany na brąz, bo to oczywiście czekolada, i baranek cukrowy o wysokości 4 metrów. Wszystko ustawione na estradzie, która imituje w sposób teatralny kosz wielkanocny - powiedział dyrektor MOK Andrzej Cieślik.

Dodał, że uroczyste otwarcie zaplanowano na piątkowe popołudnie. Później wszyscy chętni będą mogli wejść do "koszyka" i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

- Sam jestem ciekawy, jak to będzie wyglądać, bo do końca nigdy nie wiadomo, jaki zostanie osiągnięty efekt - zastrzegł szef konstantynowskiego MOK-u.

W ubiegłym roku z okazji Bożego Narodzenia MOK przygotował szopkę z ponad 30 zwierzętami z wikliny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.