PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowa czołówka muzyczna w Gdyni

  • GK/gdynia.pl    3 lipca 2012 - 10:55
Światowa czołówka muzyczna w Gdyni

Jutro (4 lipca) w Gdyni rozpocznie się jedno z największych wydarzeń muzycznych w Europie – Heineken Open'er Festival. Przez cztery dni na siedmiu scenach wystąpi ponad 100 artystów z całego świata.
W Gdyni zagrają m.in. Björk, New Order, Justice, Bon Iver, Franz Ferdinand, Bloc Party, The Mars Volta, Mumford & Sons, The Kills, The xx, The Cardigans, Orbital, Public Enemy, Gogol Bordello, Janelle Monáe, Major Lazer.

Open'er łamie schematy, dlatego po raz pierwszy pojawi się współczesna muzyka klasyczna. Festiwalowicze usłyszą efekty niezwykłej współpracy jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów – Krzysztofa Pendereckiego oraz gitarzysty angielskiej grupy Radiohead – Johny’ego Greenwooda.

Ich utwory wykona prawie pięćdziesięcioosobowa Orkiestra Kameralna AUKSO pod batutą Marka Mosia oraz samego mistrza!

Open'er Festival to nie tylko świetna muzyka, ale też dobre kino, moda, design, teatr. W programie: przegląd filmów Planet Doc Review, Fashion Stage, muzeum pod tegoroczną kuratelą Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego ze spektaklem „Anioły w Ameryce” oraz przedstawieniem w wykonaniu niemieckiej grupy Gob Squad, instalacja Maurycego Gomulickiego.

W dniach 3-8 lipca ZKM Gdynia uruchomił bezpłatną linię autobusową „Open’er Festival”, sprzed Dworca Głównego PKP w Gdyni na Babie Doły. Przejazd możliwy wyłącznie na podstawie biletu wstępu na koncerty lub koncertowego identyfikatora. Szczegóły na: www.zkmgdynia.pl.

Można kupić także specjalny karnet SKM, który następnie wymienia się na opaskę SKM w jednym z dwóch punktów na terenie festiwalu. Opaska upoważnia do jazdy na trasie ograniczonej stacjami Tczew i Wejherowo w dniach 3-8 lipca.

W dniach 4-7 lipca wyłączona z ruchu będzie ulica Zielona (dojazd tylko dla mieszkańców dzielnicy Babie Doły i służb porządkowych).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.