PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowa Konferencja Antydopingowa w Katowicach. Umowa podpisana

  • PAP/TK    4 kwietnia 2018 - 13:38
Światowa Konferencja Antydopingowa w Katowicach. Umowa podpisana
Na konferencję WADA do Katowic przyjedzie około 2 tys. osób (Fot. msit.gov.pl)

Wydarzenie organizowane przez WADA odbędzie się w dniach 5-7 listopada 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W Katowicach podpisano umowę dotyczącą organizacji imprezy.
  • W stolicy Górnego Śląska zostaną m.in. wybrane nowe władze WADA oraz zatwierdzone zmiany w Światowym Kodeksie Antydopingowym.
  • Katowice w wyścigu o miano gospodarza wyprzedziła Muskat (Oman) i Genewę (Szwajcaria).
  • Wydarzenie organizowane w Katowicach będzie piątą edycją cyklicznej imprezy. Poprzednie odbyły się w Lozannie, Kopenhadze, Madrycie i Johannesburgu.

W środę, 4 kwietnia 2018 roku w Katowicach Minister Witold Bańka oraz Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa podpisali umowę na organizację w 2019 roku Światowej Konferencji Antydopingowej. Wydarzenie organizowane przez WADA odbędzie się w dniach 5-7 listopada 2019 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Podczas Konferencji miasto odwiedzi około 2 000 przedstawicieli wszystkich środowisk zaangażowanych w walkę z dopingiem w sporcie z całego globu. W stolicy Górnego Śląska zostaną m.in. wybrane nowe władze WADA oraz zatwierdzone zmiany w Światowym Kodeksie Antydopingowym. Równocześnie z obradami odbędą się posiedzenia organów statutowych Światowej Agencji Antydopingowej – Komitetu Wykonawczego oraz Zarządu.

Czytaj także: EEC, Witold Bańka: Chcemy konferencji WADA w Katowicach

- W kwestii dopingu wszyscy musimy mówić jednym głosem. Musimy szukać nowych sposobów na walkę z nim i przypominać, że tylko czysty, uczciwy sport ma sens. W listopadzie 2019 roku Katowice staną się globalnym centrum walki z nieuczciwą rywalizacją. Tu będziemy szukać nowych kierunków rozwoju antydopingowej polityki. Konferencja odbędzie się przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. Oczy całego sportowego świata będą zwrócone na Polskę i decyzje, które zapadną podczas tego wydarzenia – mówi Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka, który jest przedstawicielem Rady Europy w Komitecie Wykonawczym WADA.

Decyzję o przyznaniu Katowicom organizacji Światowej Konferencji Antydopingowej w 2019 roku podjął Zarząd WADA w maju 2017 roku. Stolica Górnego Śląska w wyścigu o miano gospodarza wyprzedziła Muskat (Oman) i Genewę (Szwajcaria). Umowę ze Światową Agencją Antydopingową na organizację wydarzenia podpisał w listopadzie 2017 r. minister Witold Bańka, który jest jednocześnie członkiem Komitetu Wykonawczego tej organizacji.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.