PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowe Dni Młodzieży, bezpieczeństwo: Służby sprawdzą miejsca, które odwiedzi papież Franciszek

  • PAP/AT    8 kwietnia 2016 - 07:44
Światowe Dni Młodzieży, bezpieczeństwo: Służby sprawdzą miejsca, które odwiedzi papież Franciszek
ŚDM rozpoczną się 26 lipca w Krakowie. Od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek (fot.krakow2016.com)

• Pod koniec kwietnia przedstawiciele Żandarmerii Watykańskiej ponownie przyjadą do Polski.
• Wspólnie z oficerami BOR przeprowadzą rekonesans miejsc, które odwiedzi papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży.
Zabezpieczenie wizyty papieża podczas ŚDM było tematem rozmów kierownictwa MSWiA oraz BOR z delegacją Korpusu Żandarmerii Watykańskiej, która odwiedziła Polskę.

Na czele trzyosobowej delegacji stanął dowódca Korpusu Żandarmerii Watykańskiej Domenico Giani. Oficerom towarzyszył radca Nuncjatury Apostolskiej w Polsce ks. prał. Mykhaylo Tkhorovskyy.

"Tematem spotkania było omówienie zabezpieczenia wizyty podczas Światowych Dni Młodzieży Ojca Świętego w naszym kraju" - poinformowało w komunikacie Biuro Ochrony Rządu.

Jak przekazał radca Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, podczas spotkania delegacja Żandarmerii Watykańskiej poruszyła "ogólne kwestie bezpieczeństwa, zresztą zwykłe dla wszystkich wizyt zagranicznych".

Z nieoficjalnych informacji zbliżonych do MSWiA wynika, że pod koniec kwietnia przedstawiciele Żandarmerii Watykańskiej ponownie odwiedzą Polskę. "Polskie i watykańskie służby przeprowadzą rekonesans miejsc, które odwiedzi papież Franciszek" - powiedział jeden z oficerów.

Radca Nuncjatury Apostolskiej w Polsce zaznaczył, ze terminy wizyty Franciszka w Polsce nie zostały jeszcze sprecyzowane. "Podczas wizyty do poszczególnych miejsc, do których uda się Ojciec Święty, delegacja watykańska rozpatrzy kwestie bezpieczeństwa bezpośrednio odnoszące się do miejsc, wydarzeń i uczestników" - poinformował ks. Tkhorovskyy.

Żandarmeria Watykańska to licząca ponad stu funkcjonariuszy wewnętrzna policja w Watykanie, złożona głównie z byłych włoskich policjantów.

ŚDM rozpoczną się 26 lipca w Krakowie; od 27 do 31 lipca będzie w nich brał udział papież Franciszek. W Campusie Misericordiae utworzonym w Brzegach k. Wieliczki planowane jest 30 lipca modlitewne czuwanie młodzieży z udziałem papieża, a w niedzielę 31 lipca msza św. kończąca ŚDM.

Polska po raz drugi będzie gospodarzem takiego spotkania - poprzednio gościła młodych w sierpniu 1991 r. w Częstochowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.