PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowe Dni Młodzieży. Fałszywi wolontariusze w Krakowie

  • PAP/JL    25 lipca 2016 - 09:38
Światowe Dni Młodzieży. Fałszywi wolontariusze w Krakowie
Policja zatrzymała fałszywego wolontariusza, który na ulicy w Krakowie zbierał datki do puszki rzekomo na organizację Światowych Dni Młodzieży. Fot. Pixabay.com

Krakowska policja zatrzymała fałszywego wolontariusza, który na ulicy w Krakowie zbierał datki do puszki rzekomo na organizację Światowych Dni Młodzieży.
Policjanci dotarli do właściciela firmy, która w tym celu zatrudniała młodych ludzi i ustalają skalę oszustwa. Ubrany w koszulkę z logo Światowych Dni Młodzieży młody mężczyzna przedstawiał się jako wolontariusz kwestujący na rzecz Światowych Dni Młodzieży.

Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego zaplombowaną puszkę z datkami wraz z kompletem naklejek z wizerunkiem papieża Franciszka.

Jak ustalili, kwestujący chłopak został zatrudniony firmie, która na co dzień zajmuje się sprzedażą materiałów biurowych, w tym naklejek. Jego zadaniem było zbieranie datków, a w zamian za złożoną „ofiarę” darczyńca otrzymywał pamiątkową naklejkę w kształcie serca z logo Światowych Dni Młodzieży.

Pomysłodawcą oszustwa okazał się właściciel firmy, która zatrudniła na okres Światowych Dni Młodzieży młode osoby, w większości niepełnoletnie. W jego samochodzie policjanci zabezpieczyli kilkanaście puszek wypełnionych gotówką, zebraną przez inne osoby, które kwestowały w centrum Krakowa, oraz kilkanaście tysięcy naklejek z wizerunkiem ojca świętego.

Policjanci ustalają, jak dużą kwotę mogły zebrać kwestujące osoby i od jakiego czasu w Krakowie były zbierane datki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.