PARTNER PORTALU
  • BGK

Światowe Dni Młodzieży, Wadowice: Tysiące pielgrzymów odwiedzi Muzeum Jana Pawła II

  • PAP/AT    15 lipca 2016 - 16:09
Światowe Dni Młodzieży, Wadowice: Tysiące pielgrzymów odwiedzi Muzeum Jana Pawła II

Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach (Łódź, fot.wikipedia.org/DomJP2)

• Ok. 15 tys. pielgrzymów, którzy przyjadą na ŚDM, zwiedzi Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach – podała rzeczniczka tej placówki Maria Budzińska.
• Dziennie zobaczy je ok. 40 proc. więcej osób niż zwykle.
"Od najbliższego poniedziałku (18 lipca) do 5 sierpnia do Muzeum wejdą tylko zarejestrowani uczestnicy ŚDM. Nikt więcej. Pielgrzymi będą zwiedzali placówkę samodzielnie, bez przewodnika. Każdy z nich otrzyma broszurę, która przeprowadzi go przez muzeum i przybliży oglądane miejsca. Została ona przygotowana w ośmiu wersjach językowych" - powiedziała Budzińska.

Aby wszyscy zarejestrowali chętni mogli zwiedzić wadowickie muzeum, placówka przez niemal trzy najbliższe tygodnie będzie czynna dłużej niż zwykle.

Zobacz też: Internetowa mapa wydarzeń podczas Światowych Dni Młodzieży

Muzeum mieści się w kamienicy, w której mieszkali Wojtyłowie, a w 1920 r. urodził się Karol Wojtyła. Powstało w 1984 r. W 2010 r. rozpoczęła się jego przebudowa; ponownie zostało otwarte 9 kwietnia 2014 r.

Nowa ekspozycja, którą zaprojektowali Barbara i Jarosław Kłaputowie, jest opowieścią o Karolu Wojtyle - od urodzenia do śmierci. Jej sercem jest mieszkanie Wojtyłów. To pierwsza ekspozycja narracyjna o Janie Pawle II na świecie. Zobaczyć można m.in. elementy oryginalnego wyposażenia mieszkania Wojtyłów i osobiste rzeczy papieża. Wśród eksponatów jest pistolet, z którego Ali Agca strzelał do Jana Pawła II.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.