PARTNER PORTALU
  • BGK

Świdnica: Będą mówić o kierunkach rozwoju turystyki w kontekście samorządów

  • PAP/MN    12 października 2016 - 18:55
Świdnica: Będą mówić o kierunkach rozwoju turystyki w kontekście samorządów
W przyszłym miesiącu minister Witold Bańka w Chinach podpisze umowę dotyczącą współpracy turystycznej z tym krajem. (fot. facebook)

• Kierunek rozwoju krajowej turystyki oraz wypracowanie rekomendacji dla rządu i samorządów w zakresie rozwiązań prawnych w turystyce.
• To są główne cele Kongresu Turystyki Polskiej, który rozpoczął się środę w Świdnicy (Dolnośląskie).
• Wiceminister sportu i turystyki zaznacza, że rozwój polskiej turystyki musi być ukierunkowany również na partnerów spoza Europy.
Wiceminister sportu i turystyki Dawid Lasek w wystąpieniu otwierającym kongres podkreślił, że dziś w Polsce potrzebne są działania zmierzające do stworzenia solidnego fundamentu pod "turystykę plus". "To musi być nasz wspólny wysiłek i test na współpracę sektora prywatnego, publicznego i pozarządowego" - mówił Lasek.

Lasek zaznaczył, że turystyka to bardzo ważny miernik rozwoju gospodarczego kraju. "W strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju wskazujemy turystykę jako jedno z kół zamachowych polskiej gospodarki" - mówił.

Wiceminister poinformował, że jednym z pomysłów jego resortu na rozwój turystyki w Polsce jest stworzenie tzw. Domu Polskich Turystycznych Marek Terytorialnych. " To będzie projekt społeczno-gospodarczy, który będzie tworzył ogólnopolskie rozwiązania z zakresu zarządzania turystyką. To będzie hurtownia polskich ofert turystycznych" - mówił Lasek.

Wiceminister dodał, że rozwój polskiej turystyki musi być ukierunkowany również na partnerów spoza Europy. "W przyszłym miesiącu minister Witold Bańka w Chinach podpisze umowę dotyczącą współpracy turystycznej z tym krajem" - mówił.

Lasek zapowiedział też współpracę z państwami Grupy Wyszehradzkiej. "Chcemy stworzyć Central Europe Branding House z tymi krajami, będziemy również budować transgraniczne produkty turystyczne na granicach kraju" - mówił wiceminister.

Kongres Polskiej Turystyki zakończy się w piątek. Organizatorem imprezy są miasto Świdnica, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Izba Turystyki, Izba Turystyki RP oraz Lokalna Organizacja Turystyczna "Księstwo Świdnicko-Jaworskie". Zaplanowano 20 sesji i paneli w pięciu blokach tematycznych. Organizatorzy spodziewają się udziału przedstawicieli ponad 800 podmiotów. Najliczniej reprezentowane są samorządy i organizacje turystyczne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.