PARTNER PORTALU
  • BGK

Świdnica zapowiada wielkie samorządowe kolędowanie

  • AW    23 listopada 2012 - 17:15
Świdnica zapowiada wielkie samorządowe kolędowanie

Już po raz szósty żywa szopka oraz towarzysząca jej inscenizacja teatralna w wykonaniu samorządowców gminy Świdnica zagoszczą na świdnickim rynku, podczas tegorocznej edycji Świdnickiej Kolędy 2012.
To wspólne przedsięwzięcie trzech samorządów: Gminy Świdnica, Miasta Świdnica oraz Powiatu Świdnickiego, każdego roku obfituje w wiele atrakcji, konkursów, jarmark bożonarodzeniowy oraz żywą szopkę, która na stałe wpisała się już w program Świdnickiej Kolędy.

W ciągu ostatnich 5 lat, okresie Bożego Narodzenia żywą szopkę odwiedzały tysiące świdniczan i gości, którzy przyjeżdżali do naszej gminy i powiatu.

Jak podaje urząd gminy, wzorem lat ubiegłych punktem kulminacyjnym będzie inscenizacja teatralna w wykonaniu samorządowców gminy Świdnica. „Gloria, niechaj płynie pieśń" - to tytuł tegorocznego przedstawienia.

Już w ubiegłym roku wprowadziliśmy innowacyjne rozwiązanie, wzbogacając scenariusz inscenizacji o partie śpiewane. W tym roku będzie ich znacznie więcej. Do wspólnego kolędowania planujemy zaangażować publiczność. Poprzez śpiewy widzowie będą z radością oczekiwać na narodziny Jezusa. Nową postacią w tegorocznym przedstawieniu będzie także osoba św. Anny, matki Maryi - mówi Tadeusz Szarwaryn, autor dotychczasowych inscenizacji.

Do przygotowania ścieżki dźwiękowej inscenizacji teatralnej, zostanie wykorzystane Gminne Studio Nagrań.

- Do tej pory korzystaliśmy z gościnności MDK w Świdnicy. Teraz możemy nagrywać już u siebie. Jest to pierwsze profesjonalne studio, gdzie wokaliści i wokalistki mogą realizować swoje nagrania. W wielu sytuacjach przeszkodą, która uniemożliwia rozwój muzycznych talentów jest właśnie brak odpowiedniego zaplecza muzycznego. Mobilne studio jest kolejną alternatywą, szczególnie dla dzieci i młodzieży na organizację wolnego czasu, który powinien być organizowany w sposób kreatywny - mówi Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.

W ramach projektu zakupiono m.in. mikrofony, słuchawki, kolumny, aktywny monitor studyjny, sprzęt komputerowy i oprzyrządowanie na łączną kwotę ponad 10,9 tys. zł. Projekt został dofinansowany z PROW 2007-2013 w ramach działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w kwocie 6,2 tys. zł

Tradycją Świdnickiej Kolędy są także wystawcy, reprezentujący gminę Świdnica w ramach bożonarodzeniowego jarmarku. Tradycją bożonarodzeniową udało się zainteresować nie tylko sołectwa, stowarzyszenia, ale również młodzież - cieszą się organizatorzy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.