PARTNER PORTALU
  • BGK

Świetlne żywioły królują w Toruniu

  • PAP    10 sierpnia 2011 - 06:23

Pod hasłem "Rzućmy światło na żywioły" trwa od wczoraj w Toruniu Międzynarodowy Festiwal Światła Skyway. Motywem pokazów m.in. na murach miastach i ścianach znanych budynków są ziemia, ogień, woda i powietrze.
Na początek węgierska grupa Limelight pokazała spektakularną prezentację w formacie 3D "Hellios" na Collegium Maximum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, który dzięki artystom sprawiał wrażenie płonącego.

Przez pięć festiwalowych wieczorów zostanie zaprezentowanych 11 instalacji świetlnych, przygotowanych przez artystów z Belgii, Czech, Estonii, Francji, Polski, Portugalii, Węgier, Wielkiej Brytanii. Prezentacje będą nawiązywać do czterech żywiołów - ziemi, ognia, wody i powietrza.

Podczas festiwalu m.in. portugalsko-belgijski duet Muno Maya i Carole Purnelle pokaże instalację "Akwarium" na ścianie Teatru im. Wilama Horzycy, Xiavier de Richemont z Francji przedstawi prezentację "Czerwona ściana" na Bramie Klasztornej, a belgijska grupa zaprezentuje podświetlane namioty i wirtualnego muzyka w Fosie Staromiejskiej.

W ramach imprez towarzyszących festiwalowi z koncertami wystąpią artyści sceny niezależnej Czesław Śpiewa, L.U.C, Fisz i Emade, a także odbędą się warsztaty poświęcone instalacjom świetlnym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.