PARTNER PORTALU
 • BGK

Święto hodowców gołębi tuż tuż

 • AW/mat.pras.    3 stycznia 2011 - 09:38

5 tysięcy ptaków, wystawy, wybory najlepszych lotników i skrzydlatych piękności, okazja do wymiany doświadczeń, podpatrzenia nowinek technicznych, czy wyposażenia gołębników - to wszystko czekać będzie na hodowców gołębi już 7 stycznia w hali Expo Silesia w Sosnowcu. To właśnie tam odbędą się czwarte Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych oraz towarzysząca im Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych i Salon Gołębi Rasowych.
W sosnowieckim Expo Silesia swoje gołębie zaprezentuje około 200 wystawców nie tylko z Polski, ale i Niemiec, Holandii, Belgii, Norwegii, Czech i Słowacji, a także m.in. z:  Beduco, Ovator, Travipharma, Versele Laga, Natural Granen, Ronfried.
-Prócz samych ptaków, na targach nie zabraknie też oferty sprzętu i wyposażenia potrzebnego hodowcom – karm, odżywek, leków, witamin i środków czystości. Interesująco zapowiada się ekspozycja systemów elektronicznych i transportowych opracowanych specjalnie dla hodowli gołębi pocztowych oraz prezentacje przedsiębiorstw zajmujących się produkcją i wyposażeniem gołębników, czy preparacją trofeów. Swoje usługi polecać będą też przychodnie weterynaryjne i wydawnictwa fachowe - wymienia Alodia Ostroch, rzecznik Expo Sielsia.

Przy okazji miedzynarodowych targów odbędzie się 61. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych organizowana przez Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych. Zaplanowano więc dekoracje Mistrzów – Polski GMP i Lotów Narodowych, a współzawodnictwo w kategoriach standard i sport będzie miało charakter międzyokręgowy.

Nowością na wystawie będzie też Salon Gołębi Rasowych, organizowany przez Wojewódzki Związek Gołębi Rasowych w Katowicach.

 Dla hodowców targi EXPOGołębie to najważniejsza impreza w roku. Odwiedza ją ponad 20 tysięcy pasjonatów gołębi. tegoroczna impreza potrwa od 7 do 9 stycznia. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (2)

 • oreł, 2011-01-03 13:37:22

  Jeżeli tak wcześnie,to trzeba iść spać z kurami i wstawać ze skowronkami !
 • indyk, 2011-01-03 13:00:10

  O której rozpoczyna sie ta wystawa w Zagłębiu? chyba o dziewiatej?