PARTNER PORTALU
  • BGK

Święto kryminału we Wrocławiu

  • AZA    24 listopada 2010 - 11:31

Już po raz drugi Wrocław na tydzień zamieni się w międzynarodową stolicę kryminału, bowiem kryminałożercy i kryminałoluby od 25 listopada do 2 grudnia 2010 roku spotkają się Międzynarodowym Festiwalu Kryminału.
Na otwarcie festiwalu, 25 listopada 2010, o godz. 21.00 w Przestrzeni Muzycznej Puzzle, odbędzie się premiera tomu „Wiersze noir”, połączona z wieczorem poetyckim.

Gościem specjalnym będzie norweski pisarz Jo Nesbř, który odbierze Honorową Nagrodę Wielkiego Kalibru za całokształt twórczości.
Gośćmi festiwalu będą również Johan Theorin, Gianrico Carofiglio, Mons Kallentoft, Taavi Soinivaara.

31 maja 2010r.  zakończył się pierwszy etap konkursu o Nagrodę Wielkiego Kalibru, przyznawaną najlepszej powieści kryminalnej/sensacyjnej roku poprzedzającego wręczenie nagrody.

Laureata poznamy 27 listopada 2010r., podczas uroczystej gali wręczenia Nagrody Wielkiego Kalibru w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2010. Nagrodę w wysokości 25 000 zł ufundował Prezydent Wrocławia.

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2010 odbędą się też Warsztaty Kreatywnego Pisania, tym razem pod nową nazwą – Kryminalne Warsztaty Literackie. Podobnie jak w ubiegłym roku, udział w nich jest nagrodą dla zwycięzców konkursu na opowiadanie kryminalne.

Celem warsztatów jest doskonalenie tekstów oraz techniki pisarskiej. Zwycięzcy zostaną podzieleni na trzy grupy. Każda z nich będzie pracować pod opieką jednego z trzech trenerów. W tegorocznej edycji Kryminalnych Warsztatów Literackich będą nimi: Mariusz Czubaj, Marta Mizuro i Andrzej Ziemiański.

Więcej o Międzynarodowym Festiwalu Kryminału Wrocław 2010, a także o konkursie na opowiadania: www.portalkryminalny.pl
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.