Święto opolskiego samorządu

Ponad stu samorządowców z Opola oraz powiatów opolskiego i krapkowickiego uhonorowanych zostało pamiątkowymi medalami oraz listami gratulacyjnymi marszałka województwa opolskiego.
Święto opolskiego samorządu

Uroczystość odbyła się w Filharmonii Opolskiej z okazji 20-lecia samorządu terytorialnego. Zaproszenie marszałka Józefa Sebesty przyjęli obecni i byli radni, zasłużeni pracownicy samorządowi, byli i obecni wójtowie i burmistrzowie gmin.

- Początek samorządów to przede wszystkim powolne odbudowywanie i wzmacnianie lokalnych więzi społecznych, wspieranie lokalnego rozwoju – stwierdził w swym wystąpieniu marszałek województwa opolskiego, Józef Sebesta. - Odrodzenie samorządów było odzyskaniem państwa przez jego obywateli. Pozwoliło także na uwolnienie energii społecznej w lokalnych wspólnotach i potencjału, jaki był w nich ukryty przez lata odgórnego podejmowania decyzji. Swoboda decyzyjna na poziomie lokalnym stała się stymulatorem rozwoju gmin, nauczyła także strategicznego myślenia właśnie w kategoriach długofalowego rozwoju.

Z okazji 20-lecia samorządu terytorialnego na ulicy Krakowskiej w Opolu (tuż przed filharmonią) otwarta została wystawa obrazująca dorobek opolskich samorządów. Składają się na nią zdjęcia miejsc i obiektów, które w ostatnich latach przeszły metamorfozę lub pojawiły się w lokalnym krajobrazie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE