PARTNER PORTALU
  • BGK

Święto Śliwki w kujawsko-pomorskim

  • Urząd Marszałkowski Kujawsko-Pomorskie/AT    2 września 2011 - 12:10
Święto Śliwki w kujawsko-pomorskim

3 i 4 września w Strzelcach Dolnych w gminie Dobrcz w powiecie bydgoskim odbędzie się doroczne Święto Śliwki, które stanowi jedną z wielu atrakcji turystycznych regionu.
Gmina Dobrcz znana jest z organizacji imprez takich jak między innymi Noc Świętojańska, Święto Rabarbaru, a także Święto Chleba, podczas których miejscowi producenci i wytwórcy mają okazję zaprezentować lokalne produkty i promować je także wśród turystów. Największą jednak popularnością cieszy się Święto Śliwki, nawiązujące do lokalnej wytwórczości powideł z Doliny Dolnej Wisły, kozieleckich i strzeleckich, przygotowywanych przez gospodynie według tradycyjnych receptur. Zabawa na stałe wpisała się do kalendarza imprez organizowanych w  województwie kujawsko-pomorskim, nie tylko za sprawą okazji do możliwości kupna smakowitych przetworów śliwkowych, ale także dzięki pokazowi smażenia powideł w miedzianych kotłach.

Drugiego dnia imprezy goście będą mieli okazję wysłuchać przeglądu kapel Śliwka Fest, w czasie którego wystąpią młode zespoły prezentujące różne gatunki muzyczne. Pojawią się również ludowe kapele, między innymi z Litwy.

Impreza jest finansowana z pozostających w dyspozycji samorządu województwa środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.