PARTNER PORTALU
  • BGK

Święto ulicy Podmurnej w Toruniu

  • AT    1 września 2012 - 09:00
Święto ulicy Podmurnej w Toruniu

1 września rozpoczęła się dwudniowa impreza plenerowa, w konwencji ulicznego karnawału, skierowana do mieszkańców Torunia, turystów oraz sympatyków miasta.
Założeniem święta jest łączenie elementów kulturalnych, rozrywkowych, edukacyjnych, przy czynnym uczestnictwie publiczności oraz zaproszonych gości z lokalnego świata kultury, nauki, polityki oraz propagowanie rodzinnego sposobu spędzania wolnego czasu.

Kiermasz rękodzieła, warsztaty hand-made oraz wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami to część atrakcji, jakie będą towarzyszyć imprezie.

Będzie więc można wziąć udział w graniu na „byle czym”, jeździe na „byle czym” i w tworzeniu czegoś z „byle czego”. Waka Street to warsztaty taneczne z udziałem Artura Cieciórskiego.

Teatralna Wędka to warsztaty teatralne . Dla utalentowanych manualnie tworzenie orgiami oraz kolorowych obrazów z książek.Wzdłuż ulicy zaprezentują się rozmaici wystawcy, a przedsiębiorcy z ul. Podmurnej wydłużą czas pracy swoich sklepów i czynnie wezmą udział w imprezie.

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych gości: pokazów motocykli oraz sprzętu gaśniczego.

Jak co roku, rozegrany także zostanie kapslowy wyścig pokoju Kapsel CUP oraz turniej piłki ulicznej Street Soccer. Ponadto dzieci uczestniczyć będą w licznych konkursach z nagrodami oraz kursie pierwszej pomocy. Tradycyjnie zorganizowany zostanie kiermasz przedszkolny. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.