PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyska Nagroda Kultury 2011

  • BB    21 września 2011 - 20:25
Świętokrzyska Nagroda Kultury 2011

Zarząd Województwa świętokrzyskiego zatwierdził kandydatury do dorocznej Świętokrzyskiej Nagrody Kultury w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego.
Laureaci uhonorowani zostaną 4 października podczas Inauguracji Roku Kulturalnego oraz Sezonu Artystycznego w Teatrze im. Stefana Żeromskiego (początek godz. 15.00).

Świętokrzyska Nagroda Kultury to nagroda marszałka województwa świętokrzyskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego. Nagroda jest wręczana co roku podczas inauguracji sezonu kulturalnego i jest dwustopniowa.

Nagrody I stopnia przyznawane są za szczególne osiągnięcia o charakterze międzynarodowym lub całokształt osiągnięć w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dziedzictwa narodowego, natomiast nagrody II stopnia za osiągnięcia o charakterze ogólnopolskim.
Zarząd Województwa może przyznać także wyróżnienia za osiągnięcia o szczególnym charakterze dla rozwoju kultury w regionie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.