PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyski konkurs na reportaż o tematyce wiejskiej

  • PAP    1 marca 2010 - 10:39

Otwarty konkurs na reportaż o tematyce wiejskiej ogłosił Ośrodek Dziedzictwa Kulturowego i Tradycji Rolnej Ponidzia w Chrobrzu.
Prace konkursowe należy nadsyłać do końca czerwca, nagrodą za najlepszy tekst jest 5 tys. zł. Autorzy powinni ukazać kondycję gospodarczą i obyczajową wsi świętokrzyskiej, na tle przemian, które zaszły w wyniku transformacji ustrojowej po 1989 roku.

Chodzi o utrwalenie śladów kultury chłopskiej, pokazanie stosunku młodego pokolenia do przeszłości, zaprezentowanie ludzi, którzy z powodzeniem znajdują miejsce w obecnej rzeczywistości, oraz osób, które nie umieją się w niej odnaleźć - w imieniu organizatorów konkursu poinformował Adam Ochwanowski.

Przewidziano nagrody w wysokości: pierwsza - 5 tys. zł, druga - 3 tys. zł, trzecia - 2 tys. zł oraz trzy wyróżnienia po tysiąc złotych. Jury zastrzegło sobie prawo do innego podziału gratyfikacji.

Praca konkursowa - niepublikowana wcześniej - nie może przekraczać 10 stron tekstu znormalizowanego (1800 znaków na stronie). Musi być dostarczona w formie wydruku komputerowego i na nośniku CD.

Szczegółowe warunki konkursu, skład jury i wyniki zostaną ogłoszone na stronie http://www.palac.chroberz.info/. Uroczyste zakończenie imprezy - wręczenie nagród oraz promocja wydania książkowego prac nadesłanych na konkurs - w październiku tego roku. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.