PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyskie dzieciom powodzian

  • BEZ    14 lipca 2010 - 11:33

Urząd Marszałkowski dofinansuje dwa wakacyjne wyjazdy dla powodzian. Tak zdecydował dziś zarząd Województwa Świętokrzyskiego, obradujący pod przewodnictwem wicemarszałka Zdzisława Wrzałki.
We współpracy ze Świętokrzyskim Kuratorium Oświaty, Samorząd Województwa Świętokrzyskiego sfinansuje letni wypoczynek dla matek z małymi dziećmi z terenów powodziowych, które 19 lipca (turnus potrwa do 28 lipca) wyjadą na wakacje do Żegiestowa Zdroju w Beskidzie Sądeckim.

Kuratorium zajęło się organizacją wyjazdu oraz rekrutacją 50 osób, które będą w nim uczestniczyć, natomiast samorząd pokryje koszty wypoczynku, ubezpieczenia i – jeśli będzie to konieczne – opieki psychologicznej, w kwocie 26 tys. zł.

Z kolei 2,5 tys. zł zarząd Województwa przeznaczył na dofinansowanie kolonii letnich w Białym Dunajcu dla dzieci z terenów powodziowych, z gmin: Nowy Korczyn, Pacanów, Wiślica i Solec Zdrój. Ponad 200 dzieci z województwa już wypoczywa w Białym Dunajcu (kolonie trwają od 12 do 25 lipca).

Organizatorem wyjazdu jest Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników Zarząd Województwa Świętokrzyskiego, natomiast Urząd Marszałkowski pokryje koszty transportu uczestników kolonii. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.