PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyskie: Ewakuacja mieszkańców bloku przez środki pirotechniczne

  • PAP/PSZ    3 stycznia 2018 - 10:38
Świętokrzyskie: Ewakuacja mieszkańców bloku przez środki pirotechniczne
Policja ewakuowała 90 mieszkańców bloku przy ulicy Zamkowej w Końskich. (fot. Shutterstock)

Mieszkańcy ewakuowanego bloku w Końskich mogą wrócić do mieszkań. Musieli je opuścić po tym, jak 2 stycznia w jednym z lokali znaleziono materiały pirotechniczne. Zatrzymano 40-letniego mężczyznę, który prawdopodobnie jeszcze dzisiaj usłyszy prokuratorskie zarzuty.
Do ewakuacji 90 mieszkańców bloku przy ul. Zamkowej doszło 2 stycznia po południu, po tym, jak jeden z nich trafił do szpitala z raną dłoni. "Uraz miał nastąpić w wyniku wybuchu petardy" - poinformował st. sierż. Piotr Przygodzki z KPP w Końskich.

Według ustaleń policji 40-latek interesuje się militariami. Mężczyzna został zatrzymany, a jego mieszkanie przeszukano z udziałem saperów z Kielc i Łodzi.

"Zabezpieczyliśmy m.in. 5 pocisków przeciwlotniczych, 3 pociski artyleryjskie, 5 zapalników, 5 granatników nasadkowych, 56 łusek amunicji strzeleckiej, blisko 560 sztuk różnej amunicji strzeleckiej, 28 sztuk amunicji strzeleckiej wojennej i 200 gramów substancji chemicznej" - oznajmił Przygodzki.

Czytaj także: Strzelnica dla każdego - czas na konkrety

Policja przeszukuje jeszcze garaże należące do 40-latka. "Tam również znaleźliśmy przedmioty, których posiadanie może być zabronione" - dodał policjant.

Większość mieszkańców ewakuowanego boku przy ul. Zamkowej noc spędziła u rodzin. Część znalazła schronienie w miejscowej szkole podstawowej. Na kilkanaście godzin została zablokowana droga krajowa nr 42, przy której znajduje się blok. Na czas akcji policja zorganizowała objazdy drogami lokalnymi. W środę rano trasa została odblokowana.

40-letni mieszkaniec Końskich prawdopodobnie jeszcze 3 stycznia usłyszy prokuratorskie zarzuty gromadzenia i posiadania ładunków wybuchowych, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.