PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyskie: Mieszkańcy gminy Chęciny znów mogą pić wodę z kranu

  • PAP/KDS    21 czerwca 2017 - 15:23
Świętokrzyskie: Mieszkańcy gminy Chęciny znów mogą pić wodę z kranu
Zdjęcie ilustracyjne (fot.pixabay.com)

W dziewięciu miejscowościach należących do gminy Chęciny w woj. świętokrzyskim odwołano zakaz picia wody z wodociągów. W środę (21 czerwca) sanepid poinformował, że spełnia ona wymagania mikrobiologiczne. Zakaz obowiązywał od piątku, kiedy to wykryto w niej dużą ilość bakterii grupy coli.
Jak wynika z zamieszczonej na stronie internetowej gminy Chęcin decyzji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kielcach, najnowsze badania wody z wodociągu z ujęcia "Łukowa" wskazały, że spełnia ona wymagania mikrobiologiczne, pozwalajcie na jej spożywanie.

Od piątku z wodociągu nie mogli korzystać mieszkańcy miejscowości: Tokarnia, Wolica, Siedlce, Łukowa, Ostrów, Ostrów Gaj, Ostrów Wymysłów, Wojkowiec i Lelusin. Żyje tam kilka tysięcy osób, ok. jedna czwarta mieszkańców gminy Chęciny.

Woda nie nadawała się do picia, przygotowywania posiłków, mycia warzyw i owoców, mycia naczyń, higieny jamy ustnej, kąpieli małych dzieci i długich kąpieli. Nie można jej było pić nawet po wcześniejszym przegotowaniu.

Przez kilka dni do każdej z miejscowości wodę do celów spożywczych dostarczał specjalny pojazd. W tym czasie sieć wodociągową, w której stwierdzono ponadnormatywne stężenie bakterii, płukano i chlorowano.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.