PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyskie odwiedza coraz więcej turystów

  • PAP    7 grudnia 2012 - 07:28
Świętokrzyskie odwiedza coraz więcej turystów

Systematycznie rośnie liczba turystów odwiedzających województwo świętokrzyskie – twierdzi prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Jacek Kowalczyk.
W czwartek świętokrzyska ROT świętowała 10. rocznicę istnienia. Z danych ROT wynika, że cztery lata temu tylko co szósty Polak uważał, iż Góry Świętokrzyskie są dobrym miejscem do krótkiego wypoczynku.

Według ostatnich danych już co trzecia pytana osoba chce spędzić weekend odwiedzając Bałtów, Chęciny, Sandomierz, Kurozwęki, Kielce czy Święty Krzyż.

„Liczba turystów w Świętokrzyskim systematycznie rośnie, co widać po ilości biletów, jakie sprzedajemy w największych muzeach (...) W 2002 roku odwiedzający region korzystali z 400 tys. noclegów rocznie, a teraz z ok. 1,3 mln" - powiedział Kowalczyk.

Dodał, że w ostatniej dekadzie w liczba hoteli w regionie wzrosła z 26 do 160. Stworzono też szlaki dla turystów zmotoryzowanych i pływających na kajakach. Powstała także sieć ponad 30 informacji turystycznych w całym regionie.

Jacek Foks, podsekretarz stanu w resorcie sportu podkreślił w czwartek w Kielcach, że świętokrzyska ROT jest jedną z najlepszych w kraju.

Przypomniał także, że jej kampanie promocyjne są rozpoznawalne, np. „Świętokrzyskie Czaruje". Dyrektor świętokrzyskiej ROT Małgorzata Wilk-Grzywna mówiła, że najtrudniejszym zadaniem organizacji jest zdobywanie pieniędzy na promocję regionu. Świętokrzyski ROT skupia 143 organizacje, m.in. muzea, gospodarstwa agroturystyczne i hotele.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.