PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyskie: Przekroczone stany ostrzegawcze na trzech rzekach

  • pt/pap    4 maja 2017 - 14:21
Świętokrzyskie: Przekroczone stany ostrzegawcze na trzech rzekach
W piątek w południe stany ostrzegawcze były przekroczone w czterech miejscach (fot. Sxc.hu)

Na trzech rzekach w województwie świętokrzyskim przekroczone są stany ostrzegawcze. W związku ze spodziewanymi opadami deszczu i burzami w regionie obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia.
W piątek w południe stany ostrzegawcze były przekroczone w czterech miejscach: w Januszowicach na Czarnej Włoszczowskiej (dopływ Pilicy) o 69 cm, na Kamiennej w Bzinie o 28 cm, a w Wąchocku o 15 cm. Na Nidzie w Pińczowie poziom wody wynosił 281 cm, przekraczając stan ostrzegawczy o 31 cm.

Po popołudniu w regionie świętokrzyskim spodziewane są burze i opady deszczu, które miejscami mogą być bardzo intensywne. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Świętokrzyskiego ostrzeżenie hydrologiczne I stopnia.

Czytaj: Ostrzeżenia hydrologiczne dla pięciu województw

"Od godz. 14.oo do 21.00 w piątek na terenie regionu wystąpią burze I stopnia i opady deszczu. W niektórych miejscach może spaść nawet do 30 mm deszczu. Spodziewamy się wzrostu poziomu wód w rzekach, choć na razie sytuacja jest stabilna" - poinformował dyżurny Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Świętokrzyskiego Ryszard Mazurkiewicz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.