PARTNER PORTALU
  • BGK

Sylwester w Białymstoku: lasery zamiast fajerwerków

  • MIW    30 listopada 2017 - 09:12
Sylwester w Białymstoku: lasery zamiast fajerwerków
Sylwestrowe pokazy fajerwerków odejdą do historii? (fot. pixabay.com)

Po raz pierwszy w historii miejskiego sylwestra w Białystoku mieszkańcy o północy zobaczą pokaz laserów zamiast fajerwerków. Decyzję taką podjął prezydent miasta Tadeusz Truskolaski. Uzasadnił ją troską o zwierzęta.
Sylwestrowa impreza odbędzie się w Białymstoku przed tamtejszym ratuszem. Wystąpi Mateusz Grędziński, zwycięzca siódmej edycji The Voice of Poland, a także inni uczestnicy tego programu - Arek Kłusowski i Lanberry. Zabawa – jak zapowiadają urzędnicy – ma trwać do godziny 1.30. Tym razem jednak zabraknie w jej trakcie tradycyjnych fajerwerków.

- Fajerwerki są bardzo ładne, ale i tak pewnie będzie sporo huku i strzałów, a tego nie lubią nasi mali przyjaciele, więc głównie chodzi tu o psy i koty, które mają bardzo wrażliwy słuch, o wiele bardziej niż ludzie. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom właścicieli zwierząt – tłumaczył podczas konferencji prasowej prezydent Tadeusz Truskolaski.

Na podobny pomysł już kilka lat temu zdecydowały się władze Krakowa. Podczas odbywającej się na tamtejszym rynku zabawie sylwestrowej publiczność również zamiast fajerwerków ogląda pokaz laserów. Powitanie nowego roku bez kanonady, za to z laserami odbyło się ostatnim razem także w Radlinie na Śląsku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • FckPiroRevolution, 2017-12-02 00:18:15

    Sram na te wasze lasery :) I tak nigdy nie zabierzecie nam fajerwerków, przynajmniej raz w roku można się legalnie zemścić na właścicielach psów za te wszystkie kupy których nie sprzątają...
  • ..., 2017-11-30 15:57:25

    Bardzo dobry pomysł - tylko czy to nie jest dużo kosztowniejsze... Szkoda, że artykuł nic nie mówi na ten temat...