Sylwester w Białymstoku: lasery zamiast fajerwerków

Po raz pierwszy w historii miejskiego sylwestra w Białystoku mieszkańcy o północy zobaczą pokaz laserów zamiast fajerwerków. Decyzję taką podjął prezydent miasta Tadeusz Truskolaski. Uzasadnił ją troską o zwierzęta.
Sylwester w Białymstoku: lasery zamiast fajerwerków
Sylwestrowe pokazy fajerwerków odejdą do historii? (fot. pixabay.com)

Sylwestrowa impreza odbędzie się w Białymstoku przed tamtejszym ratuszem. Wystąpi Mateusz Grędziński, zwycięzca siódmej edycji The Voice of Poland, a także inni uczestnicy tego programu - Arek Kłusowski i Lanberry. Zabawa – jak zapowiadają urzędnicy – ma trwać do godziny 1.30. Tym razem jednak zabraknie w jej trakcie tradycyjnych fajerwerków.

- Fajerwerki są bardzo ładne, ale i tak pewnie będzie sporo huku i strzałów, a tego nie lubią nasi mali przyjaciele, więc głównie chodzi tu o psy i koty, które mają bardzo wrażliwy słuch, o wiele bardziej niż ludzie. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom właścicieli zwierząt – tłumaczył podczas konferencji prasowej prezydent Tadeusz Truskolaski.

Decyzja prezydenta Białegostoku zyskała aprobatę wielu internautów. Fot. twitter.com
Decyzja prezydenta Białegostoku zyskała aprobatę wielu internautów. Fot. twitter.com

Na podobny pomysł już kilka lat temu zdecydowały się władze Krakowa. Podczas odbywającej się na tamtejszym rynku zabawie sylwestrowej publiczność również zamiast fajerwerków ogląda pokaz laserów. Powitanie nowego roku bez kanonady, za to z laserami odbyło się ostatnim razem także w Radlinie na Śląsku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Sram na te wasze lasery :) I tak nigdy nie zabierzecie nam fajerwerków, przynajmniej raz w roku można się legalnie zemścić na właścicielach psów za te wszystkie kupy których nie sprzątają...

FckPiroRevolution, 2017-12-02 00:18:15 odpowiedz

Bardzo dobry pomysł - tylko czy to nie jest dużo kosztowniejsze... Szkoda, że artykuł nic nie mówi na ten temat...

..., 2017-11-30 15:57:25 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE